SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ile birlikte Selçuk Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi'ni Ziyaret Etti.

MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ile birlikte Selçuk Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi'ni Ziyaret Etti.

MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ile birlikte Selçuk Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi'ni ziyaret etti. Ziyarette, Şube Müdürümüz Mehmet Başcil de hazır bulundu. İlk olarak Sivas Lisesi'ni ziyaret eden Büyük, bir süre Okul Müdürü Ahmet Yılmaz ile görüşerek okulun durumu hakkında bilgi aldı. Büyük, daha sonra öğretmenler odasında okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

 

Öğretmenlere Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk'un selamını ileten Büyük, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diledi. Bir süre öğretmenlerle sohbet ederek görüş alışverişinde bulunan Büyük, "Sizler bizim için çok önemli ve değerlisiniz. Biz her ne yaparsak yapalım, sizlerin istek ve gayreti olmadan eğitimde istediğimiz başarıyı yakalayabilmemiz mümkün değil. Sayın bakanımız içimizden birisi. Bu bizim için çok önemli ve güzel bir fırsat. Hep birlikte el ele vererek bilgili, ahlaki değerlerle donatılmış nesiller yetiştirmeliyiz. Sivas'ta eğitime, öğretmene büyük önem veren bir Valimiz var. Sayın Valimizin öncülüğünde burada gerçekleştirilen çok önemli ve güzel çalışmalar var. İl müdürümüz ile birlikte çok güzel ve uyumlu bir çalışma yürütüyorlar. Eğitim yatırımları noktasında Sivas, çok iyi bir noktada. Şimdi bize düşen bu imkân ve fırsatları en iyi şekilde değerlendirerek eğitimde hak ettiğimiz, arzu ettiğimiz yere gelmektir." Dedi.

AYDOĞDU, TELEFONLA BAĞLANTISI YAPARAK ÖĞRETMENLERİ SELAMLADI

Sohbet sırasında Büyük'ü arayan MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'da telefon üzerinden öğretmenleri selamladı. Tüm öğretmenlere başarılı bir eğitim-öğretim yılı dileyen Aydoğdu, "Bizler çok önemli ve anlamlı bir mesleği yürütüyoruz. Çocuklarımız, yani ülkemizin geleceği bizlere emanet. O nedenle sorumluluğumuz, vebalimiz çok büyük. Tüm öğretmenlerimizin bu bilinçte olduğunu, büyük fedakârlıklarla görevini en iyi şekilde ifa etmenin gayreti içerisinde olduğunu biliyorum. Bir aile olarak hep birlikte geleceğimize yön verecek, çocuklarımızın başarısını artırabilmek için var gücümüzle çalışacağız. Yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve ülkemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." Dedi.

MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, Aydoğdu'nun konuşmasının ardından öğretmenlerin görüş öneri ve taleplerini dinledi. Büyük ve Savaşçı, daha sonra Fen Lisesi'ni ziyaret etti. Okul Müdürü Murat Ögal ile bir süre görüşen ve okulun durumu hakkında bilgi alan Büyük, daha sonra öğretmenlerle buluştu. Büyük, öğretmenlerin görüş öneri ve taleplerini dinledi. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, burada da Büyük'ü telefonla arayarak öğretmenlere yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diledi.

05-09-201905-09-201905-09-201905-09-201905-09-201905-09-201905-09-2019

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.