SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Bülbül, Daire Başkanı Ramazan Hoşgeldi ve Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ile birlikte Yıldızeli Şehit Kadir Ateşoğlu Anadolu Lisesinde okul/kurum müdürleri ile bir araya geldi.

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Bülbül, Daire Başkanı Ramazan Hoşgeldi ve Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ile birlikte Yıldızeli Şehit Kadir Ateşoğlu Anadolu Lisesinde okul/kurum müdürleri ile bir araya geldi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen toplantıda, ilçede yürütülen ve planlanan projeler ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. 

Toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, "Hem Yıldızeli ilçemize hem de Sivas'a kattığınız ve katacağınız değerli çalışmalardan dolayı tüm öğretmenlerimize ve okul müdürlerimize teşekkür ediyorum. Bizim aynamız çocuklarımız.  HEDEF Projesi ve MİRAS Projesi ile değerler eğitiminde önemli çalışmalar yürütüyoruz, öğrencilerimizi hem sosyal alanda hem de akademik alanda yetiştirmeyi ve geliştirmeyi arzu ediyoruz." İfadelerini kullandı. 

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Bülbül ise Genel Müdürlük ve Bakanlık Politikaları hakkında okul ve kurum müdürlerine bilgi verdi.

Bülbül, öğretmen ve öğrenci merkezli bir politika sürdürüldüğünü belirterek; "Öğretmenlerimizin özlük haklarında iyileştirmeler yaptık, Öğretmen Meslek Kanununa yönelik değişimler yapılıyor ve hizmet içi eğitimleri ile ilgili önemli çalışmalar gerçekleştiriliyor." dedi.

Öğrencilerin okula devam durumları ile ilgili de önemli bilgiler veren Bülbül, öğrencilerin devamsızlık yapmamaları konusunda bilgilendirilmeleri gerektiğini, sene sonunda bir af olmayacağını belirtti. 

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan ortak sınavlar ile ilgili okul müdürlerine bilgi veren Bülbül, "2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında 6 ve 9. sınıflarda ülke genelinde ortak yapılacak olan 1. dönem 2. yazılı sınavların soruları Bakanlığımız tarafından yayımlanan konu soru dağılım tablolarına göre müfredata uygun olarak, öğrencilerimize ücretsiz dağıtılan ders kitaplarının içeriklerinden sorulacaktır. Bu sebeple hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz ders kitaplarına odaklansınlar. Öğretmenlerimiz ve okul müdürlerimiz ortak sınavlar ile ilgili Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfasından ölçme ve değerlendirme ile ilgili neler yapılması gerektiğini yayımlanan kılavuzdan öğrenebilirler." dedi.

Sene başında bakanlık tarafından hangi sınıfta, hangi konu ve ne tür sorular sorulacağı, belirlenen konulardan kaç adet soru sorulacağının belirlenecegini ve bugüne kadar yapılan bütün sınavların değerlendirmelerinin titizlikle yapıldığını belirten Bülbül; "PISA raporlarına göre oldukça iyi durumda ilerliyoruz. Bu başarıları hep birlikte daha da yukarılara çıkarmak için çok çalışıyoruz." ifadelerini kullandı. 

Bülbül, daha sonra okul/kurum müdürlerinin görüş, öneri ve taleplerini de dinledi.

20-12-202320-12-202320-12-202320-12-202320-12-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.