SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Ahmet İşleyen, Daire Başkanları; Uğur Tecir, Oğuzhan Özkan, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ile birlikte Şarkışla 15 Temmuz Millî İrade İmam Hatip Ortaokulunda öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Ahmet İşleyen, Daire Başkanları; Uğur Tecir, Oğuzhan Özkan, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ile birlikte Şarkışla 15 Temmuz Millî İrade İmam Hatip Ortaokulunda öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Ahmet İşleyen, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü (DÖGM) Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir ve Eğitim Ortamları, Öğrenci İşleri, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Oğuzhan Özkan ile birlikte çeşitli programlara katılmak ve temaslarda bulunmak üzere Sivas'a geldi. İşleyen, bu kapsamda, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ile birlikte Şarkışla 15 Temmuz Millî İrade İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.

İlk olarak sınıfları ziyaret eden MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Ahmet İşleyen, öğrenciler ile bir süre sohbet etti. İmam Hatip Okullarının başarısını artırmaya yönelik yürütülen projelere değinen İşleyen; "Bizler sizlerin başarısı için gayret gösteriyor, yeni projeler geliştiriyoruz. Sizlerin de LGS'de güzel bir başarı sağlamanızı iyi bir Anadolu İmam Hatip Lisesini, proje okullarımızdan birini kazanmanızı arzu ediyoruz. Sizler için yabancı dil uygulayan sosyal, sanatsal, sportif ve müzik alanında kendinizi geliştireceğiniz İmam Hatip Okulları açtık. Yabancı dil, hafızlık, yapay zekâ alanına ilgisi olan çocuklarımız için okul açtık. Biz sizlerin çok güzel yerlere geleceğinizden eminiz. İnanıyorum ki sizler çok başarılı bireyler olarak yetişeceksiniz." dedi.

Sınıf ziyaretlerinin ardından Daire Başkanları; Uğur Tecir, Oğuzhan Özkan ve Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ile birlikte okulda görev yapan öğretmenler ile bir araya gelen İşleyen, bir süre öğretmenler ile sohbet ederek görüş alışverişinde bulundu.

İmam Hatip Okullarının başarısını çok önemsediklerini, öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal alanlardaki başarısının da çok önemli olduğunu belirten İşleyen, "Okullarımızda kültür derslerine verilen önemin meslek derslerine de verilmesi gerekiyor. Çocuklarımızın akademik ve mesleki başarılarının yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif alanda da çok fazla çalışmalar yapıyoruz. TEKNOFEST, TUBİTAK, ulusal ve uluslararası bütün yarışmalardan, yapay zekâ ve robotik kodlamaya kadar her alanda öğrencilerimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Özellikle sanat alanında, edebiyat alanında, oyun alanında, fotoğrafçılık ve sinema alanında ve bunun gibi birçok alanda öğrencilerimizi geliştirmek istiyoruz. Bu yüzden birçok projemiz var. Sadece sınava hazırlanan ve sınava giren öğrenciler değil, aynı zamanda hayata hazırlanan ve hayatının her alanında kendini geliştiren yetenekli çocuklarımız var. Proje liselerimizde şuanda 10 yabancı dil okutuluyor. Kendi alanlarında yetenekli olan öğrencilerimizi proje okullarımızda yetiştirmek ve geliştirmek istiyoruz. Burada da en büyük iş sizlere düşüyor. Sizlerin, kendi branşlarında başarı gösteren yetenekli öğrencilerimizi belirleyip yetiştirmeniz gerekiyor." İfadelerini kullandı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ise il genelinde ve Şarkışla özelinde Millî Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda gerek din öğretimi alanında gerekse tüm alanlarda çok önemli proje ve çalışmalar yürütüldüğünü belirtti. Bu proje ve çalışmaların ana yürütücüsünün öğretmenler olduğuna vurgu yapan Yener; "Gerçekten öğretmenlerimiz ve okul idarecilerimiz özveriyle çalışıyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için gayret gösteriyor. Ben tüm öğretmen ve okul idarecilerimize teşekkür ediyorum. Şarkışla hem YKS hem de LGS de başarılı olan bir ilçemiz. Öğrencilerimizi ilgi duydukları alanda yetiştirmek ve geliştirmek bu başarıyı daha çok artırıyor. Her bir öğrencimiz farklı alanlara ilgi duyabilir. Bizler de onların ilgi duyduğu alanları keşfetmeli ve onları yönlendirmeliyiz." dedi.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Ahmet İşleyen, daha sonra öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.

19-12-202319-12-202319-12-202319-12-202319-12-202319-12-202319-12-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.