SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı kapsamında Sivas'a gelen Üsküdar AİHL öğrencileri, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti.

Bir süre öğrencilerle sohbet eden Yener; "Sizler köklü bir medeniyetin, şanlı bir neslin temsilcilerisiniz. Geçmişten alacağınız ilhamla, bilimde, teknolojide hemen her alanda büyük bir atılım içerisinde olan ülkemizi daha güçlü, daha müreffeh bir yurt olarak gelecek kuşaklara miras bırakacaksınız." dedi.
MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı kapsamında Sivas'a gelen Üsküdar AİHL öğrencileri, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı kapsamında Üsküdar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Sivas'a geldi. Sivas Anadolu İmam Hatip Lisesi mihmandarlığında kentin tarihi ve kültürel zenginliklerini yakından tanıma fırsatı bulan öğrenciler, okul müdürleri ve öğretmenler eşliğinde Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bir süre öğrenci ve öğretmenlerle sohbet eden Yener, proje kapsamında yürütülen çalışma ve etkinlikler hakkında bilgi aldı.

Proje kapsamında ilk olarak 12 öğrenci 2 öğretmenden oluşan Sivas Anadolu İHL ekibinin "Şems-i Sivasi diyarından Aziz Mahmud Diyarına" sloganı ile Üsküdar Anadolu İHL'nin misafiri olarak İstanbul'a giderek, kentin manevi, tarihi ve kültürel yönlerini yakından tanıma fırsatı bulduğu belirtildi. Aynı çerçevede bu hafta ise 12 öğrenci 2 öğretmenden oluşan Üsküdar Anadolu İHL ekibinin Sivas'a misafir oldukları dile getirildi.

"Sultan Şehir Sivas'a hoş geldiniz" diyerek, projenin düzenlenmesinde emeği geçen okul müdürleri ve öğretmenlere teşekkür eden Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, "Geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihi ve kültürel zenginlikleri, manevi iklimi ile Anadolu Coğrafyasının kadim kenti Sivas'ta sizleri misafir ediyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sizler köklü bir medeniyetin, şanlı bir neslin temsilcilerisiniz. Geçmişten alacağınız ilhamla, bilimde, teknolojide hemen her alanda büyük bir atılım içerisinde olan ülkemizi daha güçlü, daha müreffeh bir yurt olarak gelecek miras bırakacaksınız. Bizler, bu bilinçle ilimizde; milli ve manevi değerlerine bağlı, bilgili, kültürlü, kültürde, sanatta, hayatın her alanında donanımlı bireyler olarak yetiştirmek için HEDEF Projesini, akademik başarıyı artırmak için de MİRAS Projesini uyguluyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda Valiliğimiz himayelerinde gerçekleştirdiğimiz bu projeler ile çağın gereklilikleri ile donanmış, bugüne iz, geleceğe ise kutlu bir miras bırakacak bir nesil yetiştirmeyi arzuluyoruz. Sizler, bizim en kıymetli varlığımız, ülkemizin yarınlarısınız. O nedenle üzerinize titriyor, tüm imkânlarımızı sizler için seferber ediyoruz." dedi.

 

Okul müdürleri ve öğretmenlerle de bir süre sohbet eden Yener, öğrencilere Sivas Sultan Şehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı temasıyla hazırlanan Çikolis markalı çikolatalardan ikram etti ve hediye takdiminde bulundu. Öğrenciler ise Yener'e Kız Kulesi tablosu hediye etti.

17-10-202317-10-202317-10-202317-10-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.