SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı kapsamında Sivas'a gelen Adıyaman Safvan AİHL öğrencileri, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı kapsamında Sivas'a gelen Adıyaman Safvan AİHL öğrencileri, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti.

 Abdulhamid Han Anadolu İmam Hatip Lisesi, MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı kapsamında "Sultan Şehirden Sahabe Diyarına" projesi geliştirdi. Proje kapsamında Adıyaman Safvan AİHL ortak faaliyetler planlandı. Bu kapsamda Safvan AİHL öğrencileri Sivas'a geldi. Kentin tarihi ve kültürel zenginliklerini yakından tanıma fırsatı bulan öğrenciler, okul müdürleri ve öğretmenler eşliğinde Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i de ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bir süre öğrenci ve öğretmenlerle sohbet eden Yener, proje kapsamında yürütülen çalışma ve etkinlikler hakkında bilgi aldı. Sivas gezi programından kısa bir süre sonra, Abdulhamid Han Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin de Adıyaman'da gerçekleştirilecek etkinlikleri katılacağı belirtildi.

 Öğrenciler ile bir süre sohbet eden Yener; "Sivas tarihi miras açısından çok önemli bir ilimiz. Sizler de böyle projeler sayesinde farklı kültürleri ve farklı coğrafyaları gezip tanıma fırsatı buluyorsunuz. Gezip görmek sizleri, o yerlerin tarihini okumak anlamında heyecanlandırmalı. Özellikle Sivas, tarih ve kültür anlamında çok zengin bir ilimiz. Geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapan Sivas, eşsiz Selçuklu ve Osmanlı eserleri ile bu tarihi dokuyu hala canlı tutuyor. Gezi programınız arasında UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası da var. Bu eşsiz eseri ve tüm tarihi dokuyu iyi inceleyip anlamanızı dilerim" ifadelerini kullandı.

10-05-202410-05-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.