SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS tercih süreci öncesinde rehber öğretmenlerle bir araya gelen Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan; "Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği sizin rehberliğinizle şekillenecek" dedi.

LGS tercih süreci öncesinde rehber öğretmenlerle bir araya gelen Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan;

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, LGS tercih süreci öncesinde Sivas'ta görev yapan rehber öğretmenlerle VKS üzerinden toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya, Şube Müdürümüz Resul Çatal da katıldı. Tercih sürecinin çok hassas ve titizlikle yürütülmesi gerektiğini belirten Aslan, tercih kılavuzunun tüm detayları ile incelenerek anlaşılması gerektiğine vurgu yaptı. Aslan, "hep birlikte özveriyle ve iyi niyetle bu süreci yürüteceğiz." dedi.

Tercih sürecinde mesleki eğitim konusuna hassasiyet gösterilmesini de isteyen Aslan, geleceğin ihya ve inşasında meslek sahiplerinin önemli bir rol üsteleneceğine vurgu yaparak; "öğrencilerimize mesleki eğitimin önemi ve geleceğini iyi anlatmamız gerekiyor." Dedi.

Geleceğin en önemli konularının gıda güvenliği, tarım, üretim, su ve çevre olacağına vurgu yapan Aslan, özellikle tarım liselerinin gelecekte önemli bir konumda bulunacağına dikkat çekti.  "Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği sizin rehberliğinizle şekillenecek" vurgusu yapan Aslan; "Hem çocuklarımızın, hem de ülkemizin geleceği için mesleki eğitimin ve bu konuların önemini iyi anlatmalıyız" ifadelerini kullandı.

"BAŞARIMIZI HER SENE DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ"

Konuşmasında LGS sonuçlarının açıklandığını hatırlatarak Sivas'ın başarısını daha yukarı taşıdığına da dikkat çeken Aslan, "İl genelinde geçen yıla göre daha başarılı bir durumdayız. Bunda sizin katkınız büyük. Her öğretmenimizin emeği var. Biz, 'her sene daha ileriye' mottosuyla hep birlikte başarılı olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu başarıda hizmetli personelimizden, okul aile birliklerimize, öğretmenlerimize, okul idarecilerimize kadar en büyük katkı sizlerindir. Ben bu nedenle sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah seneye daha başarılı olacağız." ifadelerini kullandı.

Şube Müdürümüz Resul Çatal'ın tercih sürecine yönelik bilgilendirmede bulunduğu toplantıda, rehber öğretmenler de görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi.

01-07-202201-07-202201-07-2022

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.