SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kenger” adlı kısa filmi ile birçok dalda ödül alan Yenişehir Anadolu Lisesi Son Sınıf Öğrencisi Sezer Bildiren, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı Ziyaret Etti

“Kenger” adlı kısa filmi ile birçok dalda ödül alan Yenişehir Anadolu Lisesi Son Sınıf Öğrencisi Sezer Bildiren, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı Ziyaret Etti

Yenişehir Anadolu Lisesi Son Sınıf Öğrencisi iken “Kenger” adlı kısa filmi ile katıldığı üst düzey yarışmalarda önemli dereceler elde eden Sezer Bildiren, Okul Müdürü Ferhat Gencer ile Birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı ziyaret etti.

 

Bu yıl okuldan mezun olan Bildiren, çocukluk yıllarında tiyatroya olan ilgisiyle başladığı sanat serüvenine genç yaşta birçok başarıyı sığdırmayı başardı. Üniversite eğitimine sinema sanat dalında devam etmek istediğini belirten Bildiren,  5 ayrı yarışmada 4 ödül ve bir derece aldığını bu ödüllerin en prestijlisinin İstanbul Lisesince düzenlenen 15. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması’nda elde ettiği “Altın Boğa” birincilik ödülü olduğunu söyledi.

Bildiren bunun yanı sıra Özel Notre Dame De Sion Fransız Lisesi Cinema NDS Kısa Film Yarışması’nda En İyi Görüntü Ödülü, 10. Özel Alev Lisesi Kısa Film Yarışması’nda Jüri Özel Ödülü, 2. Seyfi Teoman Kısa Film Yarışmasında Sinematek Mansiyon Özel Ödülünü elde ettiğini, Bahçeşehir Üniversitesi 10. Kısakes Lisevizyon Kısa Film Yarışmasında ise finalist olma başarısı gösterdiğini söyledi.

Bildireni başarılarından dolayı tebrik eden Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ise Sivas’ın adının bu tür yarışmalarda duyurulmasının önemine değinerek, başarı dileklerinde bulundu.

06-07-2018

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.