SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karşıyaka Nuri Dönmezcan İlkokulunda Sıfır Atık Projesi kapsamında program düzenlendi.

Öğrencilere; Çevre Bilinci ve Geri Dönüşüm Eğitiminin verildiği programda, okuldaki belirli alanlara atık elektrikli ev aletleri, plastik, cam, kâğıt ve pil kutuları ile atık yağ bidonu yerleştirildi.
Karşıyaka Nuri Dönmezcan İlkokulunda Sıfır Atık Projesi kapsamında program düzenlendi.

Sivas Belediyesi, Sıfır Atık Projesi kapsamında çevre bilinci oluşturma, atıkların düzenli toplanması ve geri dönüşümü için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Karşıyaka Nuri Dönmezcan İlkokulunda program düzenlendi. Valimiz Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'in katıldığı programda öğrencilere; Çevre Bilinci ve Geri Dönüşüm Eğitimi verilirken, okuldaki belirli alanlara atık elektrikli ev aletleri, plastik, cam, kâğıt ve pil kutuları ile atık yağ bidonu yerleştirildi.

Programın açış konuşmasını Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener gerçekleştirdi. Daha yaşanılabilir ve temiz bir dünyayı gelecek kuşaklara miras bırakabilmek için atıkların düzenli toplanması ve geri dönüşümünün çok önemli olduğuna vurgu yapan Yener, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde yürütülen; Sıfır Atık Projesi, sadece bir çevre duyarlılığı hareketi değil, insanlığın geleceği adına bir sorumluluk hareketidir. Bizlere emanet olan tabiatı, gelecek nesillere layıkıyla bırakmak en nihai hedefimizdir." dedi.

Yener'in ardından konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise Sıfır Atık konusunda her bireyin sorumluluk bilinci ile hareket etmesi gerektiğine dikkat çekerek, küçük yaşlarda bu bilincin oluşmasının önemine vurgu yaptı. Bilgin, bu nedenle okullarda sıfır atık konusunda düzenlenen faaliyetleri çok önemsediklerini belirtti.

Valimiz Yılmaz Şimşek ise konuşmasında, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Sivas Belediyesi ve İl Özel İdaresi tarafından Sıfır Atık Projesi kapsamında önemli çalışmalar yürütüldüğüne vurgu yaptı. Bu kapsamda, hem daha temiz bir çevre oluşurken, hem de toplanan atıkların geri dönüşümü ile ülke ekonomisine önemli katkılar sağlandığına dikkat çekti. Şimşek, bu çalışmalarla birlikte çocuklarda çevre bilincini oluşturmak adına gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerinin ve okullara yerleştirilen atık kutularının çok önemli olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Çevre Mühendisi Şennur Yalçın tarafından öğrencilere Çevre Bilinci ve Geri Dönüşüm konulu eğitim verildi. Valimiz Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener daha sonra okuldaki belirli alanlara öğrencilerle birlikte atık kutularını yerleştirdi.

14-12-202314-12-202314-12-202314-12-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.