SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Zara İlçe Millî Eğitim Müdürü Alaeddin Çakmaktaş, son yolculuğuna uğurlandı.

Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Zara İlçe Millî Eğitim Müdürü Alaeddin Çakmaktaş, son yolculuğuna uğurlandı.

Kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Zara ilçe Millî Eğitim Müdürü Alaeddin Çakmaktaş toprağa verildi. Çakmaktaş için ilk olarak Zara Kaymakamlığı önünde tören düzenlendi. Törene; MEB İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Özcan Duman, Zara Kaymakamı Enes Emircan Buyuran, Zara Belediye Başkanı Fatih Çelik, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, ilçe protokolü ve kurum idarecilerimiz ile Çakmaktaş'ın ailesi ve sevenleri katıldı.

 

Törende konuşan MEB İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Özcan Duman; "Sayın hocamızın mekanı cennet olsun. Alaeddin hocamız uzun yıllar Zara'da görev yapmış ve Zara'ya değer katmış bir hocamızdı. Nice öğrenciler yetiştirdi. İnşallah inancımıza göre de yetiştirdiği öğrencilerimizin yapmış olduğu güzel amellerin de Sadaka-i cariye olacağına inanıyorum. Başta Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin olmak üzere, şahsım ve merkez teşkilatımız adına değerli hocamızın ailesi, sevenleri ve tüm eğitim camiasına baş sağlığı diliyorum." dedi.

Duman'ın ardından konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ise merhum Alaeddin Çakmaktaş'a Allah'tan rahmet diledi. Yener, "Ölüm hayatın bir gerçeği ve bu gerçeklikten kaçmamız mümkün değildir. Kıymetli meslektaşımızın verdiği emeklere şahidiz. Bizler arkadaşımızın eksikliğini her ne kadar hissetsek de acısını yaşasak da ailesi kadar yaşamayacağımızın farkındayız. Rabbim ailesine, sevenlerine sabır versin." İfadelerini kullandı.

Çakmaktaş'ın cenazesi, Mehmet Akif Ersoy Camiinde İkindi Namazına Müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Zara İlçesi eski Mezarlığında toprağa verildi.

14-04-202414-04-202414-04-202414-04-202414-04-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.