SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kadı Burhanettin İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri, Harezmî Eğitim Modeli etkinlikleri kapsamında Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti.

Öğrenciler Yener ile "Çevre Kirliliği" ve "Geri Dönüşüm" konularında röportaj yaptı.
Kadı Burhanettin İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri, Harezmî Eğitim Modeli etkinlikleri kapsamında Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti.

Harezmî Eğitim Modeli kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Kadı Burhaneddin İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, okul idarecileri ve öğretmenler ile birlikte Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener'i ziyaret etti. Okul web sitesi için Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ile röportaj gerçekleştiren öğrenciler, "Çevre Kirliliği" ve "Geri Dönüşüm" konu başlıklarında sorular yöneltti.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yener, bir süre öğrencilerle sohbet ederek sorularını cevapladı. Çevre kirliliği ve geri dönüşüm konusundaki düşüncelerini dile getiren Yener, bu kapsamda okullarda gerçekleştirilen etkinlik ve çalışmalara vurgu yaptı. Öğrencilerin küçük yaşta çevre bilinci kazanmaları için eğitici ve öğretici çalışmalar yürütüldüğünü belirten Yener, yerel yönetimlerle de iş birliği yaparak atıkların toplanırken ayrıştırılmasının sağlandığını söyledi. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde yürütülen "Sıfır Atık Projesi"nin doğanın korunması ve atıkların geri dönüşümü konusunda çok önemli olduğunu belirten Yener, bu kapsamda okullara atık toplama kutuları yerleştirildiğini ve kâğıt, plastik, cam, pil gibi atıkların ayrıştırılarak toplandığını belirtti. Yener aynı zamanda okullarda geri dönüşüm kütüphaneleri oluşturulduğuna vurgu yaparak, "Öğrencilerimiz bu etkinlik ve çalışmalarla hem çevre bilinci kazanıyor, hem de geri dönüşüm sürecinin ne anlama geldiğini, atıkların dönüştürülerek nasıl kullanılabilir hale geldiğini uygulamalı bir şekilde öğreniyorlar. Bu çalışmalarla hem geri dönüşüme katkı sağlıyor, hem de okullarımıza görsel zenginliği olan farklı eğitim alanları kazandırıyoruz." dedi.

Yener, öğrencilere eşlik eden Müdür Yardımcısı Atıf Başpınar, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Duygu Koç ve Rehber Öğretmen Ebru Soğuk ile de bir süre sohbet ederek okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

21-03-202421-03-202421-03-2024

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.