SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Judo, şiir okuma ve tiyatro yarışmalarında önemli dereceler elde eden Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti.

Judo, şiir okuma ve tiyatro yarışmalarında önemli dereceler elde eden Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti.

Judo, şiir okuma ve tiyatro yarışmalarında önemli dereceler elde eden Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri, Okul Müdürü Remzi Erdoğan ve Beden Eğitimi Öğretmeni Devrim Aydoğ ile birlikte Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti.

 

Öğrencilerle yakından ilgilenerek sohbet eden Aslan, katıldıkları şampiyona ve yarışmalar hakkında bilgi aldı. Okullar Arası Türkiye Judo Şampiyonasında ikinci olarak Sivas'ı gururlandıran Aleyna Tutaş'ı tebrik eden Aslan, Millî sporcuya başarılarının devamını diledi.

Aslan, Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği 13-18 yaş grubu şiir okuma yarışmasında il birincisi olan Veli Efe Demirci ile "Hayallerini Sahneye Taşı" Projesi kapsamında düzenlenen tiyatro yarışmasında, "Göbeklitepe Sonsuzluk" oyunu ile il birincisi olarak İç Anadolu Bölge finalinde ilimizi temsil etmeye hak kazanan öğrencileri de tebrik ederek bölge finalinde başarılar diledi.

Akademik başarının yanı sıra sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda elde edilen başarıları da çok önemsediğini belirten Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, bu tür faaliyetlerin içerisinde yer alan öğrencilerin disiplin ve motivasyonunun daha yüksek olduğuna dikkat çekti.

"Sizlerin elde etmiş olduğu başarılar bizleri hem gururlandırıyor hem de motive ediyor." Diyerek teşekkürlerini ileten Aslan, önemli mesajlar verdi.

Aslan; "En büyük arzumuz; millî ve manevi değerlerine bağlı, bilgili ve donanımlı bireyler olarak yetişmenizdir. Bugünkü gayretiniz, özveriniz yarınlarınızı şekillendirecek. Hem kendi geleceğiniz, hem de ülkemizin geleceği için çok çalışın, hayal kurun, hedefler belirleyin." İfadelerini kullandı.

Okul Müdürü Remzi Erdoğan ve Beden Eğitimi Öğretmeni Devrim Aydoğ ile de bir süre sohbet eden Aslan, öğrencilerin başarısında pay sahibi olan tüm öğretmen ve okul idarecilerini tebrik etti.

30-03-202230-03-202230-03-202230-03-202230-03-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.