SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okullarınca yürütülen, proje ve çalışmalar değerlendirme toplantısında ele alındı.

İmam Hatip Okullarınca yürütülen, proje ve çalışmalar değerlendirme toplantısında ele alındı.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir, MSB Müşaviri Mehmet Aktaş ve Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, il merkezindeki imam hatip okullarının müdürleri ile toplantıda bir araya geldi. İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen toplantıya Şube Müdürümüz Bekir Dal da katıldı.

 

Sivas özelinde İmam Hatip Okullarının durumu, talep ve önerilerinin değerlendirildiği toplantıda, MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen proje ve çalışmaların Sivas'taki uygulamaları ile İmam hatip okullarının faaliyetleri, örnek proje ve çalışmalar da masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Sivas'ın eğitimde başarılı bir olduğuna dikkat çekerek, bu başarıyı daha yukarıya taşımanın gayreti içerisinde olunduğunu ifade etti. Bu noktada eğitim camiasında güzel bir birliktelik olduğuna vurgu yapan Aslan, "İnşallah, el ele vererek, olumlu ve olumsuz yanlarımızı birlikte değerlendirerek eğitimdeki başarımızı her sene daha ileriye taşıyacağız." dedi.   

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce yürütülen proje ve çalışmalara değinerek projelerin yürütülmesinde Sivas'ın en iyi iller arasında yer aldığına dikkat çeken Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir ise özverili çalışmalarından dolayı tüm okul müdürlerine teşekkür etti. Bir süre okul müdürleri ile sohbet eden Tecir, görüş, öneri ve talepleri dinledi.

MSB Müşaviri Mehmet Aktaş ise Sivas'ta eğitim alanında çok önemli çalışmalar yürütüldüğünü, öğretmen ve okul idarecilerinin özverili çalışmaları ile eğitimde başarının her sene daha da arttığına vurgu yaptı.

13-05-202213-05-202213-05-202213-05-202213-05-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.