SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Tüm Okul Müdürlüklerinin Dikkatine

İlimiz Tüm Okul Müdürlüklerinin Dikkatine

Eğitimde FATİH Projesi 2. Faz Yerel Alan Ağı Kurulumu İşi kapsamında okullarımızda altyapı imalatları ve kabul işlemleri sürmekte olup, Bakanlığımız tarafından 3. Faz Yerel Alan Ağı Kurulumu ihale aşamasına getirilmiştir.

 

3. Faz Yerel Alan Ağı Kurulumu yapılacak olan okullarımızın güncel bilgileri Okul Bilgi Sistemi(OBS) http://cbs.eba.gov.tr/  üzerinden alınmakta olup İlimizdeki tüm okulların (Anaokul, ilkokul, ortaokul ve liseler) OBS üzerindeki bilgilerini 21 Ekim 2015 Çarşamba günü mesai bitimine kadar güncellemeleri gerekmektedir.

 

Gerekli bilgiler şunlardır.

*Daha önce FATİH Altyapısı kurulmuş mu ?
*Binanın Ortak olup olmadığı, ortaksa ev sahibi okulun  bilgileri arasında misafir(ortak) okulun kurum kodu ve adını belirtmesi ,(mükerrer bina, kat, derslik kayıdı nedeniyle; ihale hesaplarında altyapı gidecek derslik, kat ve bina sayılarının yanlış hesaplanmasına izin vermemek için ortak kullanılan binanın belirtilmesi önemlidir.)
*Okuldaki bina sayısı
*Toplam derslik sayısı
*Toplam İdari oda sayısı (Müdür, müdür yrd odası vs detaylı olarak)
*Toplam laboratuvar sayısı
*Toplam BT sınıfı sayısı
*Toplam diğer oda sayısı
*Binalardaki toplam kat sayısı gereklidir.

  Ayrıca;
*Ortak kullanılan binalar var ise  mutlaka bildirilmeli ve ortak binanın kurum kodu ve adı belirtilmelidir.Bina bilgilerinin doldurulmasında sadece binanın sahibi okulun bilgi girişi yapılmalı, aynı bina için iki farklı okul bilgisi girilmemelidir. Ortak(misafir) olan kurum da bina sahibi kurumun kodunu ve adını belirtmelidir.(çapraz kontrol)
*Kapanacak, yıkılacak okulların bilgisi de çok önemlidir ve kesinlikle girilmelidir.

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.