SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Zara'da Yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Zara'da Yapıldı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürleri Ağustos Ayı Toplantısı Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı başkanlığında yapıldı. Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi'nde gerçekleştirilen toplantıya müdür yardımcılarımız ve şube müdürlerimiz de katıldı.

Toplantı Zara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Ahmet Karakuş'un brifingi ile başladı. Brifingin ardından konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kaldığını hatırlatarak, "Tüm hazırlıklarımızı eğitim-öğretim yılı başlamadan tamamlayalım. Yeni eğitim-öğretim yılına büyük bir heyecan ve motivasyonla girelim. Bu konuda bizlere, sizlere, okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor. Sivas'ta eğitim alanında fiziki olarak hemen hemen hiçbir eksiğimiz yok. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında uyguladığımız proje ve çalışmalarla da birçok okulumuza robotik kodlama, görsel sanatlar, dil ve müzik atölyeleri kazandırdık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimden keyif almasını sağlayan, okula gelme istek ve arzusunu artıran uygulamaları hayata geçirmek için yoğun bir çaba harcıyoruz. Bu konuda Sayın Valimiz Salih Ayhan'ın bizlere büyük bir desteği var. Sayın Valimizin bu gayret ve çabasını eğitimciler olarak fırsata çevirmemiz ve eğitimdeki başarıyı üst seviyelere taşımamız gerekiyor. Bize düşen elimizdeki bu önemli imkânları değerlendirerek öğrencilerimize nitelikli bir eğitim vermektir. Hepimiz gece gündüz demeden çalışacağız, üreteceğiz, eğitimde hedeflediğimiz başarıyı yakalayabilmek için gayret göstereceğiz. Sizlerden bu konuda yoğun mesai harcamanızı, okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimizle sık sık bir araya gelerek bu motivasyonu oluşturmanızı istiyorum." İfadelerini kullandı.

Savaşçı'nın ardından müdür yardımcılarımız ve şube müdürlerimiz de sorumluluk alanları ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Daha sonra ilçe milli eğitim müdürleri 2019-2020 eğitim-öğretim yılına ilişkin proje ve çalışmaları ile görüş, talep, ve önerilerini dile getirdi.

 

27-08-201927-08-201927-08-201927-08-2019

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.