SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın başkanlığında Gürün'de gerçekleştirildi.

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın başkanlığında Gürün'de gerçekleştirildi.

Sivas'ta eğitim alanında yürütülen ve hayata geçirilmesi planlanan çalışmalar İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısında masaya yatırıldı. Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın başkanlığında Gürün İsmet Yılmaz İmam Hatip Ortaokulunda geçekleştirilen toplantıya Eğitim Müfettişleri Başkanı Osman Güler, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Şube Müdürlerimiz; Mesut Kaş, Süleyman Bekdaş ve Özkan Çamcı ile Sivas ÖDM Müdürü Banu Boğazlıyan katıldı.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının genel değerlendirilmesi ile başlayan toplantıda Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen proje ve çalışmaların ildeki uygulamaları ile bakanlık politikaları doğrultusunda Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF Projesi kapsamında gerçekleştirilen akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler ele alındı.

"Hedef, her sene daha ileriye" mottosu ile gerçekleştirilen çalışmaların başarıya olan yansımasının değerlendirildiği toplantıda, LGS ve YKS sınavlarında alınan başarılı sonuçlar da ele alındı.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Millî Eğitim Bakanlığının öğrenci ve öğretmenlerin istifadesine sunduğu Eğitim Bilişim Ağı (EBA), Öğretmen Öğrenci Destek Sistemi (ÖDS) gibi dijital eğitim platformlarının da etkin bir şekilde kullanılması için gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılına yönelik planlamaların da ele alındığı toplantıda; İş Sağlığı ve Güvenliği Tedbirleri, Taşımalı Eğitim İş ve İşlemleri, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Büyük-Küçük Onarımlar, Halk Eğitim Kursları, Özel Eğitim Hizmetleri, Öğrenci Devamlılığı, Okullaşma Oranı, Okul Rehberlik Faaliyetleri, Kariyer Basamakları Çalışmaları, Meslekî Eğitimin Geliştirilmesi, Ders Kitapları ve Yardımcı Kaynakların Sıralarda Hazır Olması, Okul Müdürlerinin Harcama Yetkilisi Olması, Okula Gönderilen Kaynakların Zamanında ve Yerinde Kullanılması, Norm Kadro ve Görevlendirmelerle İlgili Dikkat Edilecek Hususlar gibi önemli konu başlıkları üzerinde duruldu.

Toplantının son bölümünde şube müdürlerimiz sorumluluk alanlarıyla ilgili konularda bilgilendirme yaptı. Daha sonra ise ilçe millî eğitim müdürleri görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi.

02-08-202302-08-202302-08-202302-08-202302-08-202302-08-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.