SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Risk Azaltma Planı (İRAP) Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı, Valimiz Yılmaz Şimşek başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Risk Azaltma Planı (İRAP) Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı, Valimiz Yılmaz Şimşek başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Risk Azaltma Planı (İRAP) Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı, Valimiz Yılmaz Şimşek başkanlığında gerçekleştirildi. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet Yönetim Merkezi Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Vali Yardımcısı İlhami Doğan, ilgili kurum müdürleri ve VKS üzerinden ilçe kaymakam ve belediye başkanları da katılım sağladı.

Toplantıda katılımcılara hitap eden Valimiz Yılmaz Şimşek, 6 Şubat'ta meydana gelen deprem felaketine dikkat çekti. Şimşek, "Yaşanan bu felaket İl Afet Risk Azaltma Planı'nın önemini bir kez daha ortaya koydu. Şüphesiz artık bu tür afetlere karşı sadece kurumlarımızın değil herkesin hazırlıklı olması gerekiyor. İşte bu nedenle Sivas İl Risk Azaltma Planında belirlenen 5 Amaç, 18 Hedef ve 314 Eyleme hâkim olunması büyük önem taşıyor." dedi.

AFAD İl Müdürü Nazif Ekinci'nin İRAP planı hakkında katılımcılara bilgi verdiği toplantıda daha sonra kurumlara verilen görevler ve ilerleme durumları değerlendirildi.

Millî Eğitim Müdürlüğümüzce İRAP kapsamında "Deprem ve Taşkınlar" temasıyla afetler sırasında yapılması gerekenler ve bıraktığı psikolojik etkiler hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlayarak farkındalık oluşturmak amacıyla ilkokul öğrencilerine yönelik resim, ortaokul öğrencilerine yönelik şiir, lise öğrencilerine yönelik ise kompozisyon yarışması düzenlendi. Ayrıca Tarım İl Müdürlüğünce Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı ile ilgili hazırlanan ders notlarının özellikle kırsal kesimde bulunan köy okullarında bin 651 öğrenci ve 885 veli ile eğitimler düzenlenerek paylaşılması sağlandı.

28-12-202328-12-202328-12-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.