SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Okul/Kurum Müdürleri Süreç Değerlendirme Toplantısı Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener Başkanlığında yapıldı.

İl Okul/Kurum Müdürleri Süreç Değerlendirme Toplantısı Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener Başkanlığında yapıldı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, il genelindeki okul ve kurumların müdürleri ile İl Okul/Kurum Müdürleri Süreç Değerlendirme Toplantısında bir araya geldi. Valilik ek binasında düzenlenen toplantıya il merkezindeki okul ve kurumların müdürleri katıldı. Toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, okullarımızda Liselere Geçiş Sınavı ile Yükseköğretim Kurumlarına Geçiş Sınavlarında daha başarılı sonuçlar alabilmek adına eğitim camiası olarak hep beraber çalışmamız ve süreci hep birlikte yönetmemiz gerektiğini bu kapsamda Sivas Valiliği himayelerinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen Hedef ve Miras projelerinin çok önemli olduğunu ifade etti. Miras projemiz kapsamında bugün 7. sınıflarımıza yönelik  yapılan Matematik dersi 1.dönem 1.ortak sınavına da değinen Yener, aynı düzeydeki öğrencilerimizin kazanım eksikliklerinin belirlenmesi ve giderilmesi adına bu sınavların çok önemli olduğunu söyledi.

Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız.

Toplantıda okul güvenliği, okul estetiği ve okul veli işbirliğine de değinen Yener, "Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız, bu yüzden onların güvenli ve sağlıklı bir öğrenme ortamında eğitim görmelerini çok önemsiyoruz. Ayrıca bu öğrenme ortamlarının estetik açıdan da güzel bir görünüme sahip olmasını istiyoruz." dedi. Okul veli ilişkilerinin daha sistematik ve düzenli yürümesi adına Müdürlüğümüzce hazırlanan e randevu sistemini aktif olarak kullanmanın önemi de değinen Yener, bu sistemle velilerimizin öğretmenlerimizle daha rahat ve sağlıklı görüşmeler yapabileceğini vurguladı. 

 Millî Eğitim Bakanlığının güncel değişiklikleri muhakkak takip edilmeli.

Toplantıda Millî Eğitim Bakanlığımızın yönetmelik, mevzuat ve müfredatta yaptığı yeniliklerin öğretmenlerimiz tarafından muhakkak takip edilmesi gerektiğini ifade eden Millî Eğitim Müdürü Yener, bu yeniliklerin hem takip edilmesi hem de uygulanması aşamalarında okul müdürlerine çok fazla sorumluluk düştüğünü, bu kapsamda Millî Eğitim Bakanlığımızın sosyal medya hesaplarının takip edilmesi gerektiğini, gerekli duyuru ve bilgilendirmelerin hem öğretmen hem de öğrencilerimize zamanında yapılmasının çok önemli olduğunu söyledi. 

 Meslek Liselerimiz üretim odaklı çalışmalı  

Toplantıdaki bir diğer gündem maddesi olan Meslek liselerimizin üretim odaklı çalışmalar yürütmesi, konusuna da değinen Millî Eğitim Müdürümüz, bu doğrultuda mesleki eğitimde donanımlı öğrenciler yetiştirerek istihdamın artması ve üretimin daha kaliteli olması adına Meslek liselerimizin çok önemli rol oynadığını vurguladı. Yener, "Ülkemizin gelecek yüz yılını inşa edecek gençleri bilgili, ahlaklı ve mesleğinde donanımlı bireyler olarak yetiştirmek bizim en önemli görevimizdir." dedi. Okul müdürlerinin görüş, öneri ve taleplerini dinleyen Millî Eğitim Müdürümüz, eğitim adına yaptıkları çalışmalardan dolayı okul müdürlerine teşekkür ederek toplantıyı bitirdi.

 

08-11-2023

08-11-202308-11-202308-11-202308-11-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.