SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl merkezinde görev yapan Rehberlik Öğretmenleri ile bir aya gelen Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener; "Eğitimde arzu ettiğimiz başarıları yakalayabilmemiz için sizlerin rehberliğine ihtiyacımız var." dedi.

İl merkezinde görev yapan Rehberlik Öğretmenleri ile bir aya gelen Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener;

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Sivas Bilim ve Sanat Merkezinde düzenlenen toplantıda il merkezinde görev yapan Psikolojik Danışman ve Rehberlik Öğretmenleri ile bir araya geldi. Toplantıya Şube Müdürümüz Yıldırım Solak da katıldı.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında rehberlik hizmetleri kapsamında okul ve kurumlarda yürütülecek rehberlik faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, "Sizler bizim elimiz, kolumuz, gözümüz, kulağımızsınız. Çok önemli bir görevi ifa ediyorsunuz. Öğrencilerimizin eğitim yolculuğunda onlara sizler yol gösteriyor, rehberlik ediyorsunuz. Eğitimde arzu ettiğimiz başarıları sizlerin rehberliğinde yakalayacağız. Bunu hep birlikte başaracağız. Öğrencilerimizin gönlüne uzanan köprüler kuralım, onların gönlüne dokunarak yürüdükleri yolu aydınlatalım. Yürüttüğümüz proje ve çalışmaların başarıya ulaşması noktasında da sizin rehberliğine ihtiyacımız var. Görüş ve önerilerinize her zaman açığız." İfadelerini kullandı.

Yener, öğretmenlerin, görüş, öneri ve taleplerini de dinledi.

Toplantıda, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında özel eğitim ve rehberlik alanında yapılan çalışmalar, okul rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri yıllık planları, rehber öğretmen görevlendirmeleri, genel, yerel ve özel hedefler, okul risk haritaları ve RİBA'lar, eğitim ve danışmanlık tedbiri uygulamalarına ilişkin uygulama esasları, 8. sınıftan mezun olup herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerin açık öğretim liselerine yönlendirilmeleri ve bağımlılıkla mücadele konu başlıkları üzerinde duruldu.

22-09-202322-09-202322-09-202322-09-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.