SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener Başkanlığında yapıldı.

İl merkezindeki okul ve kurumların idarecilerinin yüz yüze katılım sağladığı toplantıya, ilçe millî eğitim müdürleri ile ilçe ve köylerdeki okulların müdürleri de video konferans sistemi üzerinden katıldı.
İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener Başkanlığında yapıldı.

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, il genelindeki okul ve kurumların müdürleri ile İl Eğitim Değerlendirme Toplantısında bir araya geldi. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya il merkezindeki okul ve kurumların müdürleri katıldı. İlçe millî eğitim müdürleri ve ilçe/köylerdeki okulların müdürleri ise toplantıya video konferans sistemi üzerinden katılım sağladı.

Toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Sivas'ta eğitim alanında yürütülen proje ve çalışmalara değindi. Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen HEDEF ve MİRAS Projelerinin etkin ve verimli olarak yürütülmesi için okul müdürleri ve idarecilerin gereken hassasiyeti göstermesini isteyen Yener, "Bu projelerimizi her okulumuz kendi iklimine göre yorumlayıp uygulayacak, okullarımıza ruh katan okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz; sahip olduğu imkânları en iyi şekilde değerlendirerek, öğrencilerimiz için hedefler belirleyip onlara en iyi şekilde rehberlik edecekler... Elbette ki bu projelerin ve bileşenlerinin başarıya ulaşmasındaki en önemli unsur öğretmenlerimizdir. O nedenle onların moral ve motivasyonu bizim için çok önemli. Arzumuz, güvenli, huzurlu, moral ve motivasyonun yüksek olduğu bir okul iklimi oluşturarak, öğrencilerimizi bilgili, kültürlü, çağın gereklilikleri ile donanmış, milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak en iyi şekilde geleceğe hazırlayabilmektir. İşte bu amaçla HEDEF ve MİRAS Projelerimizi yürütüyor, bu projelerin etkinliğinin artırılması, yeni fikir ve projelerin hayata geçirilmesi için sizlerin katkı ve desteğini bekliyoruz." dedi.

"ÖNCELİĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZIN GÜVENLİĞİ"

Okul güvenliği konusuna da ayrı bir parantez açan Yener, bu konudaki tüm süreçlerin hassasiyetle, amacına uygun olarak yürütülmesi ve takip edilmesini istedi. "Bizim amacımız ve önceliğimiz en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın güvenliğidir." sözleri ile bu konudaki hassasiyetini dile getiren Yener; "Ebetteki bu tedbirleri hayata geçirirken her okulumuz kendi fiziki koşulları ve imkânlarına göre gerekli tedbirleri alacak, altyapıyı sağlayacak. Aksi takdirde yaptıklarımız yapmak istediklerimizi yansıtmayacaktır. Çocuklarımız bizim en kıymetlimiz, en değerli varlığımızdır ve onları, okul dışında karşı karşıya gelebileceği olumsuzluklara karşı da korumamız, gözetmemiz gerekiyor. Aynı zamanda okula giriş çıkışların kontrol altında olması, dışarıdan gelebilecek olumsuzluklara karşı da tedbirli olunması bizim için çok önemli. Bu süreci tüm öğretmenlerimiz, okul idarecilerimiz ve hatta velilerimizle bu anlayış içerisinde, sıkmadan, bunaltmadan gerekli hazırlıkları yaparak yürütmek arzusundayız." dedi.

"CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINI COŞKUYLA KUTLAYALIM"

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. Yılı dolayısıyla gerçekleştirilecek olan etkinliklere de değindi. Yener; "100. Yıl coşkusunu dolu dolu yaşamalı, gelecek yüzyıllara yönelik ülkemizin yarınlarını yönetecek, şekillendirecek çocuklarımıza milli ve manevi duygularımızı aşılamalıyız. Çünkü ülkemizin yeni yüzyılını bugün gönlüne dokunacağımız bu çocuklarımız ihya ve inşa edecekler." dedi.

Yener'in konuşmasının ardından gündem maddeleri ele alındı. Bu kapsamda; "Okula devam ve devamsızlık, destekleme yetiştirme kursları ve kurslara katılımın sağlanması, okul bahçesinde geleneksel oyun alanlarının oluşturulması, okul koridorlarının yaşam alanına dönüştürülmesi, yönetmelik değişikliklerinin uygulanması, açık liseye geçişler konusunda yürütülen çalışmalar, yardımcı kaynakların dağıtım durumu ve kaynak kitap alınmamasına yönelik yapılan çalışmalar, ortak sınavların uygulanması, protokol kuralları, değerler eğitimi ve ÇEDES projesi kapsamında yürütülen çalışmalar üzerinde duruldu.

Okul müdürleri ve öğretmenlerin görüş öneri ve taleplerini dile geçirdiği toplantıda birim amirlerimiz de sorumluluk alanları ile ilgili konularda bilgi paylaşımında bulundu.

23-10-202323-10-202323-10-202323-10-2023

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.