SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Ozon Tekstil A.Ş. arasında İstihdam garantili mesleki eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Ozon Tekstil A.Ş. arasında İstihdam garantili mesleki eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

Sivas'ta, mesleki eğitimin geliştirilmesi, mesleki eğitime katılım artırılması ve nitelikli istihdama katkı sağlanması için önemli adımlar atılmaya devam ediliyor. Millî Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda Sivas'ın mesleki eğitimdeki yol haritasını belirleyen Millî Eğitim Müdürlüğümüz, özel sektör ve kurum-kuruluşlarla işbirliği içerisinde önemli çalışmalara imza atıyor.

 

Bu kapsamda Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Ozon Tekstil A.Ş. arasında önemli bir işbirliği protokolü imzalandı. Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın makamında gerçekleştirilen imza törenine Şube Müdürümüz Özkan Çamcı, Ozon Tekstil A.Ş. İnsan Kaynakları Yetkilisi Sevil Çoban, İşletme Müdürleri Ergün Tamusta ve Hüseyin Türk, Yönetici Danışmanı Yusuf Türkmen, Okul Müdürü Tuncay Baral ve Müdür Yardımcısı Mustafa Sümbül katıldı.

Türkiye'nin geleceğini mesleki eğitimin şekillendireceğine vurgu yaparak bu bilinçle önemli çalışmalar gerçekleştirildiğini belirten Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Sivas'ta mesleki eğitimi geliştirecek, nitelikli iş gücü ve istihdamı artıracak, mesleki eğitim merkezleri ile hem meslek sahibi bireylerin sayısını hem de işletmelerin nitelikli iş gücü kazanımlarını artıracak çalışmaların hayata geçirildiğini söyledi.

Bu kapsamda Sivas'ta faaliyet gösteren Ozon Tekstil firması ile bir işbirliği protokolü imzalanacağını belirten Aslan, "İstihdam garantili mesleki eğitim işbirliği protokolü ile Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tekstil ve Moda Tasarım Teknolojileri alan öğrencilerinin son sınıfta işletmede gerçekleştirilecek beceri eğitimlerine katılımları sağlanacak ve öğrenciler mezun olduklarında istihdam edilecek. Protokol kapsamında öğretmenlerin de mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak faaliyetler gerçekleştirilecek. Ayrıca işletmede çalışan personelden kalfalık, ustalık belgesi almak isteyen ya da meslek lisesi mezunu olmak isteyenlerin Mesleki Eğitim Merkezine kaydı yapılarak eğitim verilecek. Eğitim süreçlerinin tamamlanmasının ardından iş yeri çalışanları kalfalık-ustalık belgesi ve meslek lisesi diploması alma imkânına kavuşacak." İfadelerini kullandı.

Firmanın, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında Tekstil ve Moda Tasarım Teknolojileri Alanını tercih edecek olan 9. Sınıf öğrencileri arasındaki en başarılı 4 öğrenciye burs vereceğini ve okulda gerçekleştirilecek eğitimlerde kullanılmak üzere temrinlik malzeme desteğinde de bulunacağını belirten Aslan, "Ben bu protokolün ilimiz, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, firmamız ve firmada çalışan personellerimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

Aslan, daha sonra Ozon Tekstil A.Ş. İnsan Kaynakları Yetkilisi Sevil Çoban ile birlikte mesleki eğitim işbirliği protokolünü imzaladı.

08-09-202208-09-2022 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.