SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Dr. Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Danişment Gazi Mahallesi TOKİ bölgesinde inşa edilen Âşık Veysel İlkokulu/Ortaokulu binasında incelemede bulundu.

Valimiz Dr. Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Danişment Gazi Mahallesi TOKİ bölgesinde inşa edilen Âşık Veysel İlkokulu/Ortaokulu binasında incelemede bulundu.

Sivas'ta Danişment Gazi Mahallesi TOKİ bölgesinde inşası tamamlanan Âşık Veysel İlkokulu/Ortaokulu binasında son düzenlemeler yapılıyor. Vali Dr. Yılmaz Şimşek ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mustafa Doğan ile birlikte okul binası ve çevresinde incelemelerde bulundu. Şimşek ve Bilgin, yüklenici firma yetkililerinden çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.

AŞIK VEYSEL'İN İSMİ YENİDEN YAŞATILACAK

Aşık Veysel İlkokulu/Ortaokulu'ndaki incelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Vali Dr. Yılmaz Şimşek, bugünkü mesaisini ilimizde devam eden yatırımlara ayırdığını söyleyerek, "Sabah saatlerinde Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde incelemede bulunduk. Şimdi de Danişment Gazi Mahallemizdeyiz. Aşık Veysel İlkokulu/Ortaokulu'nda inceleme yapıyoruz ve memnuniyetle görüyoruz ki okulumuz son aşamaya gelmiş. İnşallah yeni eğitim ve öğretim döneminde hizmete açılmış olacak. Okulumuz 24 derslikli. Okulumuz teknolojiyle donatıldı ve sosyal, kültürel ve sportif imkânlar da olacak. Böylece Aşık Veysel'in ismi okulumuzda yeniden yaşatılmış olacak." dedi.

Okula aşık geleneğinin en büyük temsilcilerinden halk ozanı Aşık Veysel'in adının verildiğini söyleyen Vali Dr. Şimşek, "Aşık Veysel, bu topraklarda doğmuş ve büyümüş, sadece ilimizin ve ülkemizin değil dünyanın da bir değeri. Onun insanlığa verdiği sevgi, hoşgörü ve kardeşlik mesajını okulumuza adını vererek yaşatmak istiyoruz. Okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

HİLMİ BİLGİN: ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, yeni eğitim döneminde öğrencilerin modern okuluna kavuşacağını söyledi.

Yeni yol açma ve kanalizasyon işlemlerinin Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü söyleyen Başkan Bilgin, "Mahallemizin çocukları, gençleri burada eğitimlerine devam edecek. Bu şehri kalkındıracak ve değer katacak eserleri ortaya koymakla mükellefiz. Arkada gördüğümüz okulumuz bunlardan biridir. Şehrimize hayırlı olsun." İfadelerini kullandı.

04-08-202204-08-202204-08-202204-08-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.