SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile VKS üzerinden gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. 2021-22 Eğitim-Öğretim Yılının değerlendirildiği toplantıda 2022-23 Eğitim-Öğretim Yılında yürütülecek çalışmalar ele alındı.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile VKS üzerinden gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. 2021-22 Eğitim-Öğretim Yılının değerlendirildiği toplantıda 2022-23 Eğitim-Öğretim Yılında yürütülecek çalışmalar ele alındı.

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan başkanlığında yapıldı. Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden gerçekleştirilen toplantıya eğitim şubelerinden sorumlu şube müdürlerimiz de katıldı.

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılının değerlendirilmesi ile başlayan toplantıda LGS ve YKS ile ilgili de değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, eğitim-öğretim yılının salgın süreci ile başladığını, belirterek bu sürecin sağlıklı bir şekilde atlatılmasının çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Aslan, "Sayın Bakanımız Mahmut Özer'in iradesi, öğretmenlerimizin, okul idarecilerimizin gayret ve özverisi ile salgın sürecinde eğitimi aksatmadan devam ettirdik. Ben fedakârca çalışan tüm öğretmenlerimizi, okul idarecilerimizi ve sizleri tebrik ediyorum." dedi.

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında birçok önemli proje ve çalışma yürütüldüğünü, akademik başarıyı artırmaya yönelik yürütülen çalışmaların yanı sıra öğrencilerin sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel alanlarda gelişimine katkı sağlayacak önemli çalışmaların da gerçekleştirildiğini belirten Aslan, geride kalan eğitim döneminin iyi analiz edilmesi ve tüm bu çalışmaları daha üst seviyelere taşıyacak bir yol haritası belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Bu noktada Millî Eğitim Bakanlığınca yürütülen proje ve çalışmaların yol gösterici olduğunu ifade eden Aslan, "Bakanlığımızın yürüttüğü projeleri hassasiyetle takip etmeli, bu projelerden aldığımız ilhamla yeni ufuklar belirlemeliyiz. 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında hep birlikte el ele, gönül gönüle vererek çocuklarımızın başarısını artırmak için, onlara daha iyi bir gelecek hazırlamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Toplantıda; sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler, İş sağlığı ve güvenliği, büyük-küçük onarımlar, okul rehberlik faaliyetleri ve özel eğitim hizmetleri, yaz dönemi DYK ve yaz okullarının faaliyetleri, öğrenci devamsızlık durumu, Matematik Seferberliği, okul öncesinin yaygınlaştırılması, PİGEP, mesleki eğitimde tarım meslek liseleri, köy okulların yaşam merkezleri haline getirilmesi, BİLSEM ve yaz kursları, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi, Çevre Dostu 1000 Okul Projesi, halk eğitim kursları, mesleki eğitimin geliştirilmesi, kariyer basamakları ve YÖGEP çalışmaları, kütüphanelerdeki kitap sayılarının artırılması, geri dönüşüm kütüphanesi, fikri ve sınai mülkiyet hakları, yardımcı kaynaklar ve 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında yürütülecek projelerin değerlendirildiği gündem maddeleri üzerinde duruldu.

İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve şube müdürlerimiz gündem maddeleri üzerinde görüş ve önerilerini dile getirirdi. Şube müdürlerimiz ayrıca sorumluluk alanları ile ilgili önemli bilgileri ilçe millî eğitim müdürleri ile paylaştı.

09-06-202209-06-202209-06-202209-06-202209-06-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.