SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen turnuvada altın ve gümüş madalya kazanan Zeki Hayran İHO öğrencileri, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti.

Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen turnuvada altın ve gümüş madalya kazanan Zeki Hayran İHO öğrencileri, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti.

Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen turnuvada altın ve gümüş madalya kazanan Zeki Hayran İmam Hatip Ortaokulu (İHO) öğrencileri, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti. Öğrencilere Şube Müdürümüz Bekir Dal, Okul Müdür Yardımcısı Zekeriya Ayten ve Koordinatör Öğretmen Sema Kılıç da eşlik etti.

 

Zekâ ve Akıl oyunları ile ilgili okulda yürütülen çalışmalar ve öğrencilerin elde ettikleri başarılar hakkında Aslan'a bilgi veren Ayten, Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu ile yürüttükleri ortak proje kapsamında okul bünyesinde Zekâ Oyunları odası kurulduğunu ve 10 öğretmene eğitici eğitimi kursu verildiğini belirtti. Daha sonra, öğretmenler tarafından haftalık düzenli kurslarla öğrencilere Zekâ Oyunları eğitimi düzenlendiğini belirten Ayten, bu kurslarda eğitim alan öğrenciler arasında yapılan seçmelere birinci olan öğrencilerin Sivas'ı İstanbul'da düzenlenen özel turnuvada temsil ettiklerini ifade etti.

Ayten, Türkiye Zekâ ve Akıl Oyunları Federasyonu tarafından dört kategoride düzenlenen ve Türkiye'nin birçok ilinden öğrencilerin katıldığı özel turnuvada öğrencilerin iki altın, iki gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attıklarını dile getirdi.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan ise Mangala'da altın madalya kazanan Tuğba Berra Çatak ve Reversi de altın madalya kazanan Zeynep Karabulut ile Pentago'da gümüş madalya kazanan Merve Polat ve Kulami de gümüş madalya kazanan Ebrar Elmas Şahin'i tebrik etti. Aslan, elde ettikleri başarılarla Sivas'ın gururu olan öğrencilerle bir süre sohbet ederek başarılarının devamını diledi.

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.