SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlikte Sivas Modeli (RESİM) Projesi kapsamında yürütülen çalışmalarda gönüllü olarak görev alan rehber öğretmenler önemli çalışmalara imza atıyor.

Rehberlikte Sivas Modeli (RESİM) Projesi kapsamında yürütülen çalışmalarda gönüllü olarak görev alan rehber öğretmenler önemli çalışmalara imza atıyor.

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce başlatılan Rehberlikte Sivas Modeli (RESİM) projesi kapsamında yürütülen çalışmalarda gönüllü olarak görev alan psikolojik danışman/rehber öğretmenler önemli çalışmalara imza atıyor. Proje kapsamında Sivas'ta görev yapan rehber öğretmenlerin katkıları ile Aile Eğitim Modülü hazırlandı. Şube Müdürümüz Resul Çatal, modül yazım ekibi ile Sivas Ölçme Değerlendirme Merkezinde bir araya geldi. Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Çatal, modül hakkında bilgi aldı. Çatal, daha sonra öğretmenlerle görüş alışverişinde bulundu. Çatal katkılarından dolayı Rehber Öğretmenler; Mehmet Biçer, Aslan Kaptan, Hacer Kaptan, Burcu Duman, Gamze Uzunoğlu, Yunus Emre Özgür, Esra Alsancak, Özlem Aydoğdu ve Nuray Müge Çetindağ'a teşekkür etti.

PDR FARKINDALIK ATÖLYE ÇALIŞMASI YAPILDI

RESİM Projesi kapsamında müdürlüğümüze bağlı Sivas Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) ve her eğitim kademesinde görev yapan gönüllü psikolojik danışman/rehber öğretmenler ile aile içi iletişim ve PDR farkındalık atölye çalışmalarında da bir araya gelindi. Rehber öğretmenler, proje kapsamında 13 atölye çalışması yazarak çalışmaları basıma hazır hale getirdi. Şube Müdürümüz Resul Çatal, bu kapsamda rehber öğretmenlerle bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çatal, çalışmalara katkı sağlayan Rehber Öğretmenler; Mehmet Biçer, Mine Şimşek, Kübra Kılınç, Hatice Biçer, Selda Doruk, Leyla Selçuk, Esra Polat, Emine Buldu, Hanife Yıldız, Kübra Aygün, Asalet Sağlam, Ergül Temiz, Tuğba Mutlu ve Murat Yiğiter'e teşekkür etti.

15-01-2022 

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.