SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" Mesajı.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın

Demokratik bir toplumun temel taşlarından biri olan basın, tarafsız ve güvenilir haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu yönüyle objektif veri akışı sağlayarak kamu düzeninin sağlıklı işlemesi için önemli bir görev üstlenmektedir. 

21. yüzyılın hızla değişen dünyasında, kamuoyunu doğru bilgilendirmek, toplumun problemlerine yapıcı yaklaşmak ve ne pahasına olursa olsun;  evrensel basın ilkelerinden ödün vermemek Türk basınının temel şiarıdır.  

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru ve tarafsız haber verme, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde barındıran önemli bir mesleği icra eden gazetecilerimiz, insanların en doğal hakkı olan doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak toplumun vicdanını temsil etmektedir. 

Haberciliğin önemi ve disiplini çerçevesinde; ekonomik, siyasi, sosyal birçok alanda yaşanan gelişmeleri kamuoyu ile paylaşan, mesai kavramı gözetmeden her türlü koşulda canları pahasına görevlerini hakkıyla yürüten ve eğitim- öğretim faaliyetlerinin de geniş kitlelere duyurulmasında bize her zaman destek olan gazetecilerimizin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum. 

Başta hemşehrimiz İsmail Güneş ve Adem Yavuz olmak üzere vazifeleri başında şehit olan ebediyete irtihal eden tüm gazetecilerimize Mevlâ'dan rahmet diliyor; basın mensuplarımıza en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum.

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.