SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi" tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.Millî Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğinde yürütülen "Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi" tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı. Yavuz Selim Ortaokulunda düzenlenen programa Şube Müdürümüz Bekir Dal, İl Müftülüğü Şube Müdürü Veysel Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ertuğrul Yalçın, Yıldızeli İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Bahattin Özdemir, Zara İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Fahrettin Bülbül, Suşehri İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü İbrahim Elibol, İl Müftülüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü gençlik koordinatörleri, pilot okulların müdürleri ve temsilci öğretmenler katıldı.

Toplantıda konuşan Şube Müdürümüz Bekir Dal, "Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi" ile ilgili bilgiler verdi. Türkiye genelinde uygulanacak projenin Sivas'taki faaliyetlerine değinen Dal, projenin il merkezinde Yavuz Selim Ortaokulu ve Başöğretmen Atatürk Ortaokulu, İlçelerde ise Zara Şehit Teğmen Hacı Bayram Elmas YİBO, Cumhuriyet Ortaokulu, Suşehri Atatürk Ortaokulu ve Yıldızeli Atatürk Ortaokullarının 5 ve 6. Sınıflarında uygulanacağını belirtti. Öğrencilere yönelik faaliyetlerin Müdürlüğümüz, İl Müftülüğü ve Gençlik Spor il Müdürlüğü işbirliğinde yürütüleceğini belirten Dal, projenin amacına yönelik de değerlendirmelerde bulundu.

Dal, şu ifadeleri kullandı:

"Projenin amacı; çağın becerileriyle donanmış, bu beceriyi insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, Millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleriyle yaşantısını inşa etmiş, aklıselim, kalbiselim, tarihiyle ve değerleriyle barışık bireyler yetişmesine katkı sunmaktır."

Programda, projenin detaylarının anlatıldığı bir de sunum gerçekleştirildi.

07-01-202207-01-202207-01-202207-01-202207-01-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.