SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi Türkiye 2'ncisi oldu.

Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi Türkiye 2'ncisi oldu.

Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi öğrencileri hava sporlarında adından söz ettirmeye devam ediyor. Daha önce gerçekleştirilen yarışmalarda elde ettikleri derecelerle dikkatleri üzerine çeken Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi Hava Sporları Kulübü, İstanbul'da düzenlenen FF Salon Model Uçak Türkiye Şampiyonasında da göz doldurdu. Öğrenciler, 3. etap yarışmalarında Türkiye 2'nciliğini elde ederek önemli bir başarıya imza attı. Okul Müdürü Savaş Korkmaz'ın kafile başkanlığında şampiyonaya katılan Hava Sporları Kulübü Öğretmeni Hüseyin Tecer, öğrenciler; Medine Yılmaz, Sılanur Çınar, Zeynep Simay Alkan, Şura Özdemir, Mustafa Karabulut, Mert Ali Şimşek, Ahmet Kutluay, Ela Cila, Hamide Acungil, Melike Taşdelen ve Ahmet Turan Kelek, sergiledikleri performansla göz doldurdu.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, şampiyonada Sivas'ı en iyi şekilde temsil eden ve önemli bir derece alan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. 

07-12-2021

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.