SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının öncülüğünde yürütülen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında Sivas'ta öğrencilere "Çevreci Çocuk Eğitim Seti" dağıtıldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının öncülüğünde yürütülen

Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının öncülüğünde yürütülen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında Sivas'ta öğrencilere "Çevreci Çocuk Eğitim Seti" dağıtıldı. Türkiye Sigorta sponsorluğunda hazırlanan ve Türkiye genelinde 10 bin öğrenciye ulaştırılan eğitim setleri için Fevzi Paşa İlkokulunda final programı düzenlendi. Programa Valimiz Salih Ayhan, Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, Müdür Vekilimiz Dursun Yıldırım, öğrenci ve öğretmenler katıldı.

 

Programda konuşan Müdür Vekilimiz Dursun Yıldırım, "Sıfır Atık Projesi kapsamında okullarımızda israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi konularında farkındalık oluşturma çalışmalarına yer veriyoruz. Türkiye Sigorta'nın da bu kapsamda yapmış olduğu çalışmaları önemsiyor, 'Sıfır Atık Eğitim Seti' ile öğrencilerimizde çevre bilincini oluşturmayı amaçlayan desteklerinden dolayı eğitim camiamız adına teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 

Çocuklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için böyle bir proje başlattıklarını ve ülke genelinde 10 bin adet eğitim seti dağıttıklarını ifade eden Türkiye Sigorta AŞ Genel Müdürü Atilla Benli ise projenin finalini Sivas'ta yaptıklarını dile getirdi.

Valimiz Salih Ayhan ise projede emeği olanlara teşekkür ederek; "Daha temiz, daha güvenli, daha sağlıklı bir dünya için tek güvencimiz olan sevgili öğrencilerimize verdiğimiz çevre eğitimi ile geleceğimizi kazanacağız." ifadelerini kullandı.

Valimiz Ayhan, Genel Müdür Benli ve Müdür Vekilimiz Yıldırım, öğrencilere eğitim setlerini dağıttı.  Ayhan ve beraberindekiler daha sonra sınıf ziyareti yaparak öğrencilerle sohbet etti.

01-12-202101-12-202101-12-202101-12-202101-12-202101-12-2021

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.