SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okullarında Gerçekleştirilecek Mesleki Yarışmalara Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

İmam Hatip Okullarında Gerçekleştirilecek Mesleki Yarışmalara Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, il merkezindeki imam hatip okullarının müdürleri ile mesleki yarışmalara yönelik düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Merkez Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen toplantıya, Şube Müdürümüz Bekir Dal da katıldı.

 

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü talimatları doğrultusunda imam hatip okullarında gerçekleştirilecek mesleki yarışmalar konusunda okul müdürlerinin bilgilendirildiği toplantıda yarışmaları yürütecek koordinatör okullar belirlenirken yarışmaların usul ve esasları ile ilgili de bilgiler paylaşıldı.

Toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, yarışmaların öğrencilere moral ve motivasyon kazandırması açısından önemli olduğuna vurgu yaptı. Aslan, yarışmalar sayesinde öğrencilerin özgüven ile birlikte önemli deneyimler kazandığını da söyledi. Hızla gelişen teknoloji çağında geleceğin gerekliliklerine uygun nesiller yetiştirmenin önemini vurgulayan Aslan, imam hatip okullarında uygulanan program çeşitliliğinin bu açıdan çok önemli imkanlar sağladığını belirtti. Aslan; "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı akademik açıdan olduğu kadar, Millî ve manevi değerlerine bağlı, bilgiyi ve teknoloji en iyi şekilde kullanan bireyler olarak yetiştirmeliyiz." dedi.

Aslan, daha sonra okul müdürlerinin, görüş, öneri ve taleplerini dinledi.

17-11-202117-11-2021

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.