SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geliştirdikleri Proje, uluslararası bir dergide yayımlanan Sivas Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti.

Geliştirdikleri Proje, uluslararası bir dergide yayımlanan Sivas Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti.

Covid-19'u geçirmiş insanların psikolojik ve yaşamsal desteğine yönelik geliştirdikleri TÜBİTAK Projesi uluslararası bir dergide yayımlanan Sivas Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, Okul Müdürü Abidin Takçı ile birlikte Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ı ziyaret etti.

Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Takçı, 10. Sınıf öğrencisi Öykü Erdal ve danışman öğretmeni Aysun Şahin'in Covid 19'u Geçirmiş İnsanların Psikolojik ve Yaşamsal Desteğine yönelik Sivas İli Durum Değerlendirmesi alanında TÜBİTAK projesi hazırladığını, projenin Araştırma Görevlisi Yağız Can Bayhan ve Senem Erdal'ın katkılarıyla makale olarak kaleme alındığını belirtti. Takçı, makalenin "Bireyden Topluma Covid 19 Pandemisi ve Multidisipliner Yaklaşımlar" ana başlığında uluslararası bir dergide yayımlandığını dile getirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aslan ise bir süre öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti. Projenin detayları hakkında bilgi alan Aslan, tebriklerini ileterek başarılı çalışmaların devamını diledi.

11-11-202111-11-2021

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.