SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile toplantıda bir araya geldi. Toplantıda il genelinde yürütülecek proje ve çalışmalar ele alındı.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile toplantıda bir araya geldi. Toplantıda il genelinde yürütülecek proje ve çalışmalar ele alındı.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Aslan, Millî Eğitim Bakanlığı ve müdürlüğümüzce yürütülen proje ve çalışmaların ilçelerde de etkin bir şekilde uygulanması ve takibinin yapılmasını istedi. Özellikle pandemi sürecinde yaşanan öğrenme kaybının tespiti ve buna yönelik çalışmalar yapılmasının önemine vurgu yapan Aslan, "Öğrencilerimiz uzun bir süre yüz yüze eğitimden uzak kaldılar. Bu süreçte ortaya çıkan öğrenme kayıplarını tespit etmeli ve telafisi için gereken çalışmaları ivedilikle hayata geçirmeliyiz." dedi.

Akademik projelerin yanı sıra sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal çalışmaların da çok önemli olduğunu belirten Aslan, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın akademik açıdan başarılı olmalarını sağlarken, millî ve manevi değerlerine bağlı, sanatta, sporda ve kültürel alanlarda da birikimli bireyler olarak yetişmesini tesis etmeliyiz. O nedenle bu yöndeki proje ve çalışmalarımızın daha etkin ve iyileştirilerek sürdürülmesi gerekiyor." İfadelerini kullandı.

Aslan, Millî Eğitim Bakanlığınca hazırlanan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi ve "10 bin Okul" Projesi kapsamında yürütülecek çalışmaların da titizlikle takip edilmesini istedi.

08-11-202108-11-202108-11-2021

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.