SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı.

Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı.

 

Her Adımda Daha İleriye,

İlimizdeki eğitimin daha başarılı, daha aktif ve daha verimli hale getirilmesi için oluşturulan İl Eğitim Danışma Komisyonu, önümüzdeki eğitim öğretim yılının yol haritasını belirlemek için toplandı.

 

Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk'ün başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Eğitim Fakültesi Dekanı Ali Aksu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Harun Tan, Sivas Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Ceyhan, Sivas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nevzat Öztürk, Maarif Müfettişleri Başkanı Osman Güler, Müdür Yardımcımız Dursun Yıldırım, Kangal Millî Eğitim Müdürü Mustafa Alkan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ilimizi temsilen bazı okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Toplantının açış konuşmasını yapan Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, "Öğrencilerimizin sosyal alanlarda gelişimini destekleyen Spor Sivas, Sanat Sivas projeleri ve çeşitli kültürel etkinliklerle çocuklarımızı birçok yönden donamlı bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bugün burada bunları daha nasıl zengin hale getirebiliriz, eğitim adına neler yapabiliriz? Sizlerle istişare etmek amacıyla toplandık." dedi.

 

Eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk ise Millî Eğitim Müdürlüğünün; okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesinden öğrencilerin taşınmasına, her öğrencinin eşit fırsatlarla eğitim alması gibi sorumluluk alanında birçok boyutunun olduğunu vurguladı. Öztürk, "Eğitimi ilgilendiren tüm bu alanlarda eksikliklerimizi tamamlamaya çalışacağız, desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz." diyerek sözlerine devam etti.

 

Toplantıda bulunan kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler,  öğrenciler eğitimin çeşitli alanlarındaki beklentilerini ve görüşlerini ifade ettiler.

 

Toplantı, Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk'ün; "Tüm eğitim paydaşlarının eğitimin iyileştirilmesinde ve eksikliklerin giderilmesinde üzerine düşeni yapacağından eminim." temennileriyle sona erdi.         

27-10-2021

27-10-202127-10-202127-10-202127-10-202127-10-202127-10-2021

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.