SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan Başkanlığında Köprü Akademi Projesi toplantısı, Bilim Sanat Merkezinde Yapıldı.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan Başkanlığında Köprü Akademi Projesi toplantısı, Bilim Sanat Merkezinde Yapıldı.

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan Başkanlığında, Şube Müdürlerimiz Mesut Kaş, Mehmet Başcil, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve  beraberinde ilçe şube müdürlerinin katılımlarıyla,  Köprü Akademi Projesi toplantısı, Bilim Sanat Merkezinde Yapıldı. 

Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, " 'Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme' sloganıyla başlattığımız ve kısaca KÖPRÜ diye isimlendirdiğimiz Projemiz kapsamında ilimizde 97 Destekleme ve Yetiştirme Kurs Merkezi oluşturduk. Kurslara kayıt yaptıran 8.202 öğrenciye yardımcı materyal olarak kaynak kitap seti dağıttık.  İl genelinde ortaöğretim ve lise gruplarına 3 adet izleme sınavı yaptık, 22 izleme sınavı daha yapmayı planlamaktayız. Bu izleme sınavları sayesinde öğrencilerimizin kazanım düzeylerini daha rahat görebiliyoruz. Öğrencilerimizin eksiklerine göre rehberlik çalışmalarını daha planlı bir şekilde yürütüyoruz. İl genelinde uyguladığımız bu sınavlarla öğrencilerimizin akademik başarı düzeylerini öngörüyoruz, ön alıyoruz.

Proje için yaptığımız özel yazılım sayesinde velilerimiz de öğrencilerimiz gibi sınav sonuçlarını görebiliyor ve sınav istatistiklerini bizimle takip edebiliyor. Böylelikle başarılı sonuçlar elde etmemiz kolaylaşıyor. 

Sayın Valimizin himayelerinde;

"Her Sene Daha İleriye" parolasıyla çalışıyoruz.

İl ve ilçelerimizdeki okullarımızla Sivas'ın başarı seviyesini yukarı çıkarmak adına gereken özveriyi gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz." dedi.

Sözlerine şöyle devam eden Aslan , "Köprü Akademi Projesi kapsamında öğrencilerimizin DYK hizmetleri sürecini yakından takip ediyoruz. Öğrencilerimizin liseye girişteki doğru yanlış net sayılarından bulunduğu yüzdelik dilimine; YKS'de göstermiş olduğu başarıdan, yaptığı doğru yanlışa ve yerleştiği bölüme kadar tüm süreci yakından takip ederek, dinamik bir süreç yürütmeyi hedefliyoruz.

Akademik veri havuzu oluşturmak için türlü hazırlığımızı yaptık. Çalışmalarımızı okul, ders ve öğrenci bazlı yaparak ilin genel durumunu detaylı bir şekilde analiz ediyoruz. Süreç içerisinde yapılan çalışmaların yansımalarını, yapacağımız aylık toplantılarda tekrar tekrar masaya yatıracağız" ifadelerini kullandı.

Toplantı Şube Müdürümüz Mesut Kaş'ın sunumuyla sona erdi.

22-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-2021

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.