SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Salih Ayhan'ın Talimatı İle Tarım İşçisi Ailelerin Çocuklarının Eğitimlerine Devam Etmesi İçin Oluşturulan Çadır Sınıfında Eğitim Başladı.

Valimiz Salih Ayhan'ın Talimatı İle Tarım İşçisi Ailelerin Çocuklarının Eğitimlerine Devam Etmesi İçin Oluşturulan Çadır Sınıfında Eğitim Başladı.

Kangal'da tarım işçisi ailelerin çocukları için çadır kurularak sınıf ortamına dönüştürüldü. Valimiz Salih Ayhan'ın talimatıyla başlatılan çalışmaların tamamlanması ile öğrenciler çadırda eğitim almaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Kangal'da patates hasadı programına katılan Valimiz Ayhan, tarlada çalışan işçilerin okul çağındaki çocuklarının okula gidemediklerini öğrendi. Bunun üzerine bölgede çadır kurularak sınıf ortamına dönüştürülmesi ve öğretmen görevlendirilmesi talimatını veren Valimiz Ayhan, öğrencilerin burada çalıştıkları süre içerisinde eğitimlerine devam etmesini istedi. Ayhan'ın talimatı ile alanda öğrenciler için çadır kurularak müdürlüğümüz tarafından iç tefrişatı yapıldı. Sınıf ortamına dönüştürülen çadırda eğitim verilebilmesi için öğretmen görevlendirilmesi de yapıldı. Yapılan düzenlemelerle birlikte öğrenciler, yeniden ders başı yapmanın heyecanını yaşadı. Tarım işçisi aileler ve öğrenciler, kendilerine bu imkânı Sağlayan Valimiz Salih Ayhan'a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.