SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Romanya'dan Gelen Öğrenci ve Öğretmenler Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde İHA Eğitimi Alıyor.

Romanya'dan Gelen Öğrenci ve Öğretmenler Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde İHA Eğitimi Alıyor.

Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Uluslararası Nuri Demirağ İHA Üretimi ve Pilotaj Eğitimi Projesi kapsamında farklı ülkelerden gelen öğrencilere eğitim verilmeye devam ediliyor.  2020 yılında TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Liseler Arası İHA Yarışmasında elde edilen Türkiye 1'inciliği, bu yıl ise 3'üncülük derecesi ile dikkatleri üzerine çeken okul, uluslararası eğitim projesi ile de adından söz ettiriyor. Bu kapsamda ilk eğitimler geçen hafta Azerbaycan'dan gelen öğrencilere yönelik gerçekleştirilirken, bu hafta ise Romanya'dan gelen öğrenci ve öğretmenlere İHA eğitimi verilmeye başlandı. Romanya'dan eğitim için Sivas'a gelen öğrenci ve öğretmenler, TEKNOFEST'te derece elde eden Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile birlikte Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'a ziyaret etti. Öğrencilere, Okul Müdürü Halil Duman, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Sedat Sönmez ve İngilizce Öğretmeni Emre Yüksel de eşlik etti.

Okul bünyesinde yabancı ülkelerden gelen öğrenci ve öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri hakkında Aslan'a bilgi veren Duman, Azerbaycan'ın ardından Romanya ile devam eden eğitimlerin farklı ülkelerden gelen öğrencilerle devam edeceğini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan ise TEKNOFES'te derece elde ederek Sivas'ı gururlandıran Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini bir kez daha tebrik etti. Okulun, sadece bu tür önemli organizasyonlarda elde ettiği başarılarla değil, uluslararası alanda da adından söz ettirdiğine dikkat çeken Aslan, yabancı ülke öğrencilerinin Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde eğitim almasının da çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Romanya'dan gelen öğrenci ve öğretmenlerle de bir süre sohbet eden Aslan, "Sizleri Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Selçuklu'nun Başkenti, kadim şehir Sivas'ta ağırlıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz." dedi.

14-10-202114-10-202114-10-202114-10-202114-10-202114-10-2021

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.