SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı.

Milli Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı.

Milli Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Aslan, mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Tarihin hafızasında büyük bir zafer olarak yer bulan 30 Ağustos; aziz bir milletin sarsılmaz inancının, istiklal aşkının, yüksek iradesinin, ebediyen varlık gösterecek birlik beraberlik ruhunun tezahürüdür. Anadolu'nun her yanını fersah fersah saran bağımsızlık ateşinin yarınları aydınlatışı, topyekûn bir seferberlikle yedi düvele meydan okuyan ecdadımızın bu toprakların ebedî vatanımız olduğunu cihana ilan edişidir. Biçilmeye çalışılan esaretin yerle yeksan edilişi, çetin bir mücadelenin zaferle taçlanışıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor; Büyük Taarruz'un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bin yıldır gözünü kırpmadan vatan uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum."

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.