SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın Göreve Başlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan'ın Göreve Başlama Mesajı

Kıymetli Sivaslılar ve Değerli Meslektaşlarım;

Bugün itibarıyla kadim tarihi, köklü kültürü ve engin ruhuyla Anadolu'nun sinesinde parlayan değerli şehrimiz Sivas'ta İl Millî Eğitim Müdürü olarak göreve başlamış bulunmaktayım. Yeni görevimin şehrimiz, mensubu olmaktan onur duyduğum camiamız ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyor; sizleri en samimi duygularımla selamlıyorum.

Hayat, akışının nitelikleri zaman zaman değişiklikler gösterse de mütemadiyen akan bir seyirdir. Bu seyrin mihenk taşı ise akışın büyüsüne yahut hengamesine kapılmadan varlık şuuruyla ilerlemektir. Bu dünya yüzünde her şeyin en nihayetinde son bulacağının bilinciyle yol almak, hayatın her noktasının bir bayrak yarışı olduğunu unutmamaktır. Devralınan emaneti layıkıyla devredebilmektir. Hayatın bütününü iyi niyet makamından okumak, yaşamın seslerini erdem perdesinden yükseltebilmektir. Bu perspektife sahip olduğum meslek hayatım boyunca iyi niyet, samimiyet, güven, saygı, adalet ve iş birliği ekseninde şekillenen bir yönetim anlayışıyla görev yaptım. Bundan sonra da aynı değerler ve yaklaşım doğrultusunda çalışacağımdan emin olmanızı isterim.

Bilgi, tarih boyunca var olan tüm gelişmiş toplumlarda insanın tekâmül sürecinin özü, sosyal inkişafın vesilesi addedilmiştir. Toplumların tarih sahnesinde üstlendikleri rol, bilgiye ve eğitime verdikleri değer ölçüsünde biçimlenmiştir. Zira eğitim; akademik açıdan edindiği üst düzey birikimin yanı sıra millî, manevi, ahlaki değerlerini içselleştirerek yüksek insani olgunluğa erişmiş, kendini gerçekleştirmiş ve insanlığa faydalı olmayı şiar edinmiş bireyler yetiştirme sürecidir. Mazi ile ati, öz kültürü ile evrensel kültür arasında köprü kurarak toplumun ihya ve inşası adına taklit ve takip değil tahlil ve tahkim eden bir toplum inşa etme faaliyetidir. Edindiği bilgiyi geliştirerek farklı alanlara aktarabilen, analitik düşünebilen, muhakeme becerisi gelişmiş ve çağa yön verecek nitelikte kuşaklar tesis etmektir. Bu bağlamda ifa ettikleri kutsal görevle eğitim öğretimin vazgeçilmez unsuru olan meslektaşlarımla omuz omuza yol almak çalışma anlayışımın önceliğini oluşturacaktır. Eğitimin çok yönlü bir süreç olduğu bakış açısıyla hareket ederek ve tüm paydaşlarımızla etkin bir iletişim içinde bulunarak şehrimizin eğitim niteliğini daha da yükseltmek adına elimden gelenin en iyisini yapmak daima temel prensibim olacaktır. Bilinmesini isterim ki inanç, azim, özveri ile görev yapacak ve bu şehrin çocukları için var gücümüzle çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle beni bu göreve takdir ve tensip buyuran Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e şükranlarımı sunuyorum. Eğitimi birinci önceliğine alan Valimiz Sayın Salih Ayhan'ın himayelerinde eğitim çalışanlarımızla birlikte; belediye başkanımız, kaymakamlarımız, ilçe belediye başkanlarımız, daire amirlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, hayırseverlerimiz, basın mensuplarımız, velilerimiz ve diğer tüm paydaşlarımızla ekip ruhu içinde doğru, verimli işlere imza atacağımıza duyduğum inancı bir kez daha vurguluyor; görevimin hayırlara vesile olmasını temenni ederek sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

                                                                                                   Ergüven ASLAN

  Sivas Millî Eğitim Müdürü

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.