SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Belediyesi, Namık Kemal İlkokulunu Yeniden İnşa Edecek

Sivas Belediyesi, Namık Kemal İlkokulunu Yeniden İnşa Edecek

Sivas Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasından Namık Kemal İlkokulunun yıkılarak yeniden aynı alanda inşa edilmesine ilişkin protokol imzalandı. Sivas Valiliği Vali Dr. Hasan Canpolat toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine Valimiz Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş ve Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu katıldı.

Protokol kapsamında, Bahtiyarbostan Mahallesinde bulunan 18 derslikli Namık Kemal İlkokulu yıkılarak aynı alana Sivas Belediyesi tarafından 24 derslikli bir okul binası yapılacak. Okul ile birlikte kapalı otopark, spor salonu ve sosyal tesislerin bulunduğu donatılar da inşa edilecek.

En geç 20 ay içerisinde yeni okulun eğitim-öğretime açılacağını belirten Valimiz Salih Ayhan; "Yeni binası ile bölgenin ihtiyaçlarına çok daha uzun yıllar karşılık verebilecek okulumuz ilimize hayırlı olsun." dedi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı da imzalanan protokolün ve Sivas'a kazandırılacak olan yeni okul binasının şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Valimiz Ayhan, Başkan Bilgin ve Savaşçı, protokolü imzaladı.

09-08-202109-08-2021

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 23 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.