SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ

15 Temmuz, dâhili ve harici düşmanlar tarafından ele geçirilmek istenen bir ülkenin kahraman fertlerinin; "Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda, etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda." diyerek vatan hainlerinin yollarını bedenleri ile kestiği günün adıdır. 15 Temmuz, kahraman annelerin "Yavrum, evlatsız olur ama vatansız olmaz! Sokağa çık ve ülkeni koru!" diyerek canı olan evladını, cananı olan ülkesine kurban ettiği günün adıdır. Yine 15 Temmuz; yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle, zenginiyle fakiriyle bir ülke insanının tek vücut olarak millet olma şuuruna yeniden eriştiği günün adıdır.

Yakın tarihimizde derin izler bırakan ve biz eğitimcilere vatanına, milletine, millî ve manevî değerline sadakatle bağlı; ülkesinin çıkarlarını her şeyin üzerinde tutan bir neslin yetişmesinin ne kadar elzem olduğunu bir kez daha hatırlatan 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nün sene-i devriyesinde tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.  Bu şerefe nâil olan tüm şehit ve gazilerimiz ile  yakınlarına Türk Milleti adına şükranlarımı sunuyorum. Devletimizin muhkem, birlik ve beraberliğimizin dâim olmasını niyaz ediyorum.

 

Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI

İl Millî Eğitim Müdürü

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.