SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 2020-2021 Eğitim Öğretim Ders Yılı Kapanış Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 2020-2021 Eğitim Öğretim Ders Yılı Kapanış Mesajı

Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler,

Acısıyla, tatlısıyla bir eğitim öğretim yılını daha geride bıraktık. Bu eğitim öğretim yılı, salgın dolayısı ile alışılmışın oldukça dışında idi. Çünkü okullarımıza ruh ve mânâ katan öğrencilerimizden, bize adeta sıcacık bir yuva olan sınıflarımızdan ve aynı amaca doğru yol yürüdüğümüz meslektaşlarımızdan uzun süre ayrı kaldık.

Günlerimiz; çocuklarımızla yüz yüze, göz göze, gönül gönüle olacağımız günlerin hayali ile geçti. Kimi zaman kısıtlı da olsa bu hayallerimize kavuştuk, kimi zaman ise elimizde olmayan nedenlerle çocuklarımızla uzaktan eğitim süreçlerinde bir araya gelmek zorunda kaldık.  Ama şurası muhakkak ki bizler, bu süreçte talebelerimizin içinde olmadığı hiçbir hayali kurmadık.

Evlerimizin bir köşesini sınıfa çevirmemiz,  ilçelerimiz dâhil şehrimizin pek çok bölgesinde EBA Destek Noktaları oluşturmamız, kitap dağıtım projeleri ile binlere öğrenciye ulaşmamız, her hafta Sivas İçin Kitap Vakti'nde aynı kitap sofrasında buluşmamız; online dersler, testler, soru çözüm vidoları, öğretici-eğlendirici videolar ve rehberlik hizmetleri ile gönül KÖPRÜleri kurmamız ve daha bir çok projeyi hayata geçirmemiz toplu çarpan yürekler olduğumuzun en somut göstergesi idi.   Temenni ediyorum ki topluca çarpan bu yürekler, "telafide ben de varım" diyerek öğrenme süreçlerine aktif katılım sağlayacak öğrenci ve öğretmenlerimiz sayesinde yaz tatili boyunca da aynı ahenkle çarpmaya devam edecektir.

Bakanlığımızın uhdesinde başlatılan telafi eğitim programları ile bu yaz öğrencilerimiz; müze gezilerinden doğa yürüyüşlerine, bilimsel keşiflerden müzik etkinliklerine, robotik kodlamadan yazarlık eğitimlerine, sportif faaliyetlerden sosyal ve kültürel etkinliklere kadar pek çok alanda hem bilgilerini tazeleyecek hem de eğlenerek öğrenme fırsatı yakalayacaklardır. Bu sayede yeni eğitim dönemine de daha donanımlı, zinde ve alt yapıları güçlü bir şekilde gireceklerdir.

 

Sözlerime son verirken bir daha öğrencilerimizden asla ayrı kalmayacağımız günler temenni ediyor; salgın dönemi başta olmak üzere her zaman evlerinin, kalplerinin, gönüllerinin başköşesini öğrencilerine ayıran meslektaşlarıma emekleri için teşekkür ediyorum. Ortaokullarımızdan mezun olarak liseye geçen ve liselerimizden mezun olarak üniversiteye adım atan öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Yine, eğitim süreçlerinde bizlerin en önemli destekçisi olan velilerimize şükranlarımı sunuyor; hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. 

 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.