SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Öğrencilerine Staj ve İstihdam İmkanı

Özel Eğitim Öğrencilerine Staj ve İstihdam İmkanı

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Buruciye A.Ş. Arasında Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Meslek Okulunda eğitim gören öğrencilerin staj ve staj sonrası istihdamına yönelik protokol imzalandı.

Sivas Valiliği Vali Ahmet Muammer Bey salonunda düzenlenen imza törenine; Valimiz Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Kadir Algın, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Buruciye A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Altun katıldı.

Törende konuşan Valimiz Salih Ayhan; eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur inancı ile özel eğitim okullarındaki öğrencilerin topluma kazandırılması, öz güvenlerinin güçlendirilmesi ve bu öğrencilerin iş gücünden faydalanılması amacıyla bu protokolüm imzalandığına vurgu yaptı. Ayhan, bu kapsamda Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Meslek Okulunda öğrenim gören özel eğitim öğrencilerinin okula devam ederken Buruciye A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren işletmelerde staj göreceklerini ve mezun olduktan sonra da istihdam edileceklerini belirtti.

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Buruciye A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Altun da protokolün hayırlı uğurlu olmasını diledi. Valimiz Ayhan, Savaşçı ve Altun, daha sonra protokolü imzaladı.

18-06-202118-06-202118-06-2021 

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.