SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Sevgili Çocuklar, Değerli Veliler, Kıymetli Öğretmenler;

Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza armağan ettiği bayram günüdür. Atatürk'ün böylesine önemli bir günü yavrularımıza armağan etmesi, onlara verdiği değeri göstermekle birlikte biz eğitimcilerin görev ve sorumluluğunu da katbekat artırmaktadır. Çünkü kendisine milletimizin egemenliğini ilan ettiği "bağımsızlık günü" armağan edilen çocuklarımızın yetiştirilmesi, öğretmenlerimizin özverili çalışmalarına muhtaçtır.  Ben, her bir meslektaşımın gül yetiştiren bahçıvanlara mahsus hevesle, titizlikle, sevgi ve şefkatle çocuklarımızı geleceğe hazırladığına yürekten inanıyorum.

Sevgili Çocuklar,

Bugün sizin gününüz. Salgın dolayısı ile bayramı evlerinizde geçirmek zorunda kalsanız da bizler, sokaklarımızın sizlerin sesleri ile cıvıl cıvıl olacağı günlere olan inancımızı hep taze tutuyoruz. Bu inanç ile caddelerimizi, okullarımızı al bayraklarla ve rengârenk balonlarla sizler için süslüyoruz.  Sizlerin de evlerinizin camlarını, balkonlarını şanlı bayrağımızla, Atatürk posterleriyle, balonlarla süsleyerek bize eşlik edeceğinizi biliyorum.

Bir sonraki 23 Nisan'ı meydanlarda, parklarda, okullarımızda hep birlikte kutlamayı temenni ediyor; bugün vesile ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemiz için canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

             Her gününüz bayram tadında olsun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.

 

 

 Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI

Millî Eğitim Müdürü

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.