SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Bugün, bir hilal uğruna sayısız güneşlerin battığı, yüz binlerce vatan evladının birer birer toprağa düştüğü gündür.

Bugün, Akif'in "Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ..." diye bahsettiği yedi düvele karşı, milletimizin verdiği amansız mücadelenin günüdür.

Bugün, her siperde ayrı bir destan yazan Mehmetçiğin dünya harp tarihinin zirve sayfalarına  "Çanakkale Geçilmez!" sözünü altın harflerle kazıdığı gündür.

Bugün, Sivas Liseli körpe yavrularımızın kara tahtaya "Hocam biz Çanakkale'ye şehid olmaya gidiyoruz. Hakkınızı helal edin." yazarak şehadete koştuğu gündür.

Yine bugün, anaların evlatlarına "Ezanım susacak ve bayrağım inecekse sakın ha geri dönme,  git ve şehit ol." dediği; "Evlatsız yaşanır ama vatansız yaşanmaz." şuurunu kendi öz benliklerine nakış nakış işlediği gündür.  

Tüm dünya şunu bilsin ki bundan 106 yıl önce zalimin karşısında, mazlumun yanında dikilen yiğitlerin torunları, bugün de ülkemizin bağımsızlığı, milletimizin refahı ve bağımsızlık davamız için canlarını siper edecek şuurdadır. Bu şuur, biz eğitimcilerin yetiştirdiği vatanına, bayrağına, davasına sadık nesiller vasıtası ile bu topraklarda ebediyen yaşamaya devam edecektir.

Çanakkale Zaferi'nin seneyi devriyesi vesilesi ile  şehitlerimizi ve gazilerimiz bir kere daha rahmetle ve minnetle anıyor; ruhları şâd mekânları cennet olsun diyorum.

 

 

Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI

Millî Eğitim Müdürü

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.