SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Tut Elimden Projesi" Kapsamında Eğitim Desteği Sağlanan Öğrenciler, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde Düzenlenen Etkinliklerle Gönüllerince Eğlendi.Sivas Valisi Salih Ayhan'ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan'ın himayelerinde Sivas Hizmet Vakfınca Hayata Geçirilen "Tut Elimden Projesi" Kapsamında Eğitim Desteği Sağlanan Öğrenciler, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde düzenlenen etkinliklerle gönüllerince eğlendi.

Valimiz Salih Ayhan, Müdür Yardımcımız Dursun Yıldırım ile birlikte Yıldız Dağında düzenlenen etkinliklere katılan öğrencilerle bir araya geldi. Bir süre öğrencilerle sohbet eden Valimiz Ayhan, öğrencilere Sivasspor atkısı hediye etti.

Proje kapsamında 33 özel öğrencinin Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezinde kayak yapıp, kızağa binip teleferikle zirveye çıkarak gönüllerince eğlendiğini belirten Valimiz Ayhan, öğrencileri Yıldız Dağı'nda görmekten mutlu olduğunu dile getirdi.

Ayhan, şu ifadeleri kullandı:

"Burada Sivas'ımızın dört bir tarafından, öğretmenleri aracılığıyla belirlediğimiz 33 özel çocuk var. İki yıl önce 'Tut Elimden' adlı bir proje başlattık. Projemizin temel mantığı ilçe ve köylerimizden belli bir özelliği ve yeteneği olan kabiliyeti olan çocuklarımızın tespitini yaparak eğitim ve sosyal ihtiyaçlarını gidermektir. Bu 33 çocuğumuzun velisi bizzat benim. Çocuklarımızın eğitim gelişimlerini sürekli izliyorum. İlçe kaymakamlarımız, ilçe milli eğitim müdürlerimiz ve okul müdürlerimiz yakından takip ediyorlar. Geleceğin iyi ressamlarını, sanatkârlarını, sanatçılarını, akademik anlamda başarılı olacak ve ülkesi için güzel işler yapacağını inandığım çocukları görüyoruz burada. İki yanımda da Sıla var. Biri resim yeteneği biri de müzik alanında çok başarılı. İnşallah çocuklarımızı çağın ihtiyaçlarına uygun şekilde yetiştireceğiz. Tüm eksikliklerini gidererek hayata hazırlayacağız. Çocuklarımızda kendilerine yapılan bu hizmeti unutmayarak hem iline hem de ülkesine faydalı hizmetler yapacaklar. Her birine hayatları boyunca başarılar diliyorum. Bu projede görev alan emek veren herkese teşekkür ediyorum."

Valimiz Ayhan, daha sonra Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezine gelerek kayak yapan Şehit Murat Ertekin Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile de bir araya gelerek sohbet etti. Vali Ayhan, öğrencilere Sivasspor atkısı hediye etti.

11-02-202111-02-202111-02-202111-02-202111-02-202111-02-202111-02-2021

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.