SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Ortaokul Müdürleri İle VKS Üzerinden Toplantı Gerçekleştirdi.

Valimiz Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Ortaokul Müdürleri İle VKS Üzerinden Toplantı Gerçekleştirdi.

Valimiz Salih Ayhan, Ortaokul Müdürleri ile Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden bir araya geldi. Şube Müdürlerimiz Hülya Bozbıyık ve Resul Çatal'ın da katıldığı toplantıda pandemi sürecinin eğitime etkileri ve bu süreçte yürütülen eğitim faaliyetleri değerlendirildi.

Okullarda oluşturulan EBA Destek noktalarının etkin bir şekilde kullanılması gerektiğini belirterek bu konuda gereken hassasiyetin gösterilmesini de isteyen Valimiz Ayhan, evde internet imkânı olmayan öğrencileri için il genelindeki 114 EBA destek noktasının hazır durumda olduğunu vurgulayarak, öğrencilerin bu imkânlardan faydalandırılması gerektiğini söyledi.

Kitap okumanın önemine vurgu yaparak, Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğiti Müdürlüğümüzce her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen "Sivas İçin Kitap Vakti" etkinliğine dikkat çeken Ayhan, bu etkinliğin tüm şehrin adeta kitap sofrasında bir araya gelmesi yönüyle sembolik anlamı olan bir çalışma olduğuna söyledi. Ayhan; "Bu çalışmaya gereken hassasiyeti göstermenizi istirham ediyorum. Her ay 10.000 kitap dağıtarak ve çeşitli hediyeler vererek bizler de kitap okumaya öğrencilerimizi teşvik etmeye devam edeceğiz." İfadelerini kullandı.

Valimiz Ayhan, konuşmasının ardından okul idarecilerinin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.

15-12-202015-12-202015-12-202015-12-2020

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.