SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas BİLSEM, "Diamonds of Steppe" IPA Projesi İle 165 Bin Euro Hibe Desteği Almaya Halk Kazandı.

Sivas BİLSEM,

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yayınlanan "Bütünleştirici Eğitim için Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı" teklif çağrısına; "Diamonds of Steppe" isimli IPA projesi ile başvuran Sivas Bilim ve Sanat Merkezi'ne (BİLSEM) Avrupa Birliği tarafından 165 bin Euro hibe desteği sağlanacak.

 

Projenin detayları hakkında bilgi veren BİLSEM Müdürü Adem Uzun, bu kapsamda özel yetenekliler alanında bir çok kapsayıcı eğitim ve faaliyetlerin gerçekleştirileceğini söyledi.

Uzun; "Proje kapsamında BİLSEM öğretmenlerimiz Finlandiya'daki bir üniversiteden özel yetenekliler alanında eğitici eğitimi alacak. Bunun yanı sıra öğretmenlerimizin özel yeteneklilerle çalışan diğer okullardaki öğretmenlere eğitim vermesi, alanında uzman akademisyen ve saha çalışanlarıyla yapılacak çalıştayların çıktısı olarak özel yetenekliler alanında kullanılacak etkinlik ve materyaller geliştirilmesi, ortaya çıkan etkinliklerin e-öğrenme uygulamalarına aktarılması, ilçelerde ideal standartlarda destek eğitim odaları oluşturulması, ildeki tüm eğitimcilere farkındalık eğitimi verilmesi gibi çok sayıda faaliyet gerçekleştirilecek." Dedi.

Bu süreçte kendilerine sağlanan destek için de teşekkürlerini ileten Uzun; "projemizde eş finansman desteği sağlayarak bize her zaman destek olan Sayın Valimiz Salih Ayhan'a, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'ya, Cumhuriyet Üniversite Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız'a,  proje yazımı sürecinde emeklerini esirgemeyen öğretmenlerimiz proje koordinatörü Sezen Güleç ile proje ekibinde yer alan Erman Salar, Ahmet Yıldız, Sabiha Kartalcı ve Bekir Ercan Doğan'a, projenin ilk aşamasından itibaren desteğini esirgemeyen Cumhuriyet Üniversitesi Proje Ofisi Öğretim Görevlisi Abdullah Mısırlıoğlu'na teşekkür ediyoruz." İfadelerini kullandı.

17-11-202017-11-202017-11-2020

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.