SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Soru Hazırlama Komisyonunda Görev Alan Öğretmenlere Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi.

Soru Hazırlama Komisyonunda Görev Alan Öğretmenlere Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzce il genelindeki ortaokul ve liselerde uygulanacak ortak sınavlar ve bakanlık tarafından gerçekleştirilecek sınavlar için soru hazırlayan öğretmenler, bu kapsamda gerçekleştirilecek çalışmaların değerlendirildiği toplantıda bir araya geldi.

 

Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şubesince Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürümüz Mesut Kaş ve soru hazırlama ekibinde görev alan öğretmenler katıldı.

Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, gönüllü olarak çalışmalara katılan öğretmenlere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Ölçme değerlendirmenin önemine vurgu yaparak öğretmenlerin çok önemli bir sürece katkı sağladıklarını belirten Savaşçı, "Ölçmediğiniz hiçbir şeyi kontrol edemez, kontrol edemediğiniz hiçbir şeyi yönetemezsiniz. Bu açıdan ölçme ve değerlendirmeye önem veriyoruz. Sağlıklı bir ölçme değerlendirme sistemi oluşturursak zayıf yönlerimizi güçlendirebilir, güçlü yönlerimizi ise daha da güçlendirebiliriz.

Geçen yıl başlattığımız Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesi, sürecin ve sonucun ölçüldüğü güzel bir proje oldu. Bu projenin hayata geçirilmesinde ve bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Günümüzde artık sadece bilgiyi ölçen değil öğrencilerimizin analiz ve sentez kabiliyetlerini ölçen sorular ön planda. O nedenle özgün soru tiplerine ulaşılması çok önemli. Sizlerin birbirinden özgün, kaliteli, geçerliliği ve güvenirliği olan sorular hazırlayacağınıza yürekten inanıyorum. Sizler bu işin mutfağındasınız. Tüm süreci en iyi sizler bilmektesiniz. Dolayısıyla da öğrencilerimiz için faydalı soru tiplerini en iyi hazırlayacak olan sizlersiniz." İfadelerini kullandı.

Öğretmenlerin bu konudaki görüş ve önerilerini de dinleyen Savaşçı, öğretmenlerden gelen sorular doğrultusunda örgün ve uzaktan eğitim, Covid-19 Salgını kapsamında alınan tedbirler ve yeni planlamalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Savaşçı'nın konuşmasının ardından Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şube Müdürü Mesut Kaş, Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Geliştirilen Soru Hazırlama Sistemi başta olmak üzere planlanan çalışmalar ve hazırlanan soruların hangi sınavlarda kullanılacağı konusunda bilgilendirmede bulundu.

05-11-202005-11-202005-11-202005-11-202005-11-202005-11-202005-11-2020

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.