Hukukçu ve Yazar Haluk Çağdaş, "Sivas Öğretmen Akademileri" kapsamında yürütülen "Şehir ve Kültür Akademisi"nde öğretmenler ile bir araya geldi.
![Hukukçu ve Yazar Haluk Çağdaş,](/meb_iys_dosyalar/2024_06/07201112_002.jpg)
Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan "Öğretmen Akademileri Projesi" kapsamında ilimizde yürütülen "Sivas Öğretmen Akademileri Şehir ve Kültür Akademisi"nde bugün; Geçmişte Sivas konusu üzerine söyleşi gerçekleştirildi. Hukukçu ve Yazar Haluk Çağdaş'ın konuk olduğu programa Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Şarkışla, birim amirlerimiz ve akademiye başvuran öğretmenler katıldı. Tarihi Gök Medrese'de gerçekleştirilen programda Hukukçu ve Yazar Haluk Çağdaş, Sivas'ın Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerindeki siyasi ve kültürel tarihine değindi.
Program sonrasında Çağdaş'a plaket ve hediye takdim edildi.