SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HEM'de akademik seferberlik...

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, 100 farklı kursla, her zaman, her yerde, herkes için eğitim imkânı sunan Sivas Halk Eğitimi Merkezini ziyaret etti. Kurs faaliyetleri hakkında brifing alan Yener, bu yıl 553 gencin kayıt yaptırdığı DYK kurslarının önemine dikkat çekti.
HEM'de akademik seferberlik...

Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, Sivas Halk Eğitimi Merkezini (HEM) ziyaret etti. HEM Müdürü Ramazan Baker ve kurum idarecileri ile bir araya gelen Yener, kurs faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Ziyarette Şube Müdürlerimiz Eyüp Durna, Muhammed Alpaslan Ünal ve Aytekin Karbeyaz da hazır bulundu.

Merkezin faaliyetleri hakkında bilgi veren HEM Müdürü Ramazan Baker, haftalık 100 farklı kursun düzenlendiği merkezde günlük ortalama bin 500 kursiyerin bu imkânlardan faydalandığını belirtti. Bu yıl ki kurs takviminin 2 Ekim'de başlayacağını belirten Baker, üniversite sınavına hazırlanan lise mezunu gençlere yönelik Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının ise 11 Eylülde başladığını dile getirdi. Bu yıl, 553 lise mezunu kursiyerin DYK kursları için kayıt yaptırdığını belirten Baker, hafta içi ve hafta sonu gurupları olarak gerçekleştirilen kurslarda farklı branşlarda 34 öğretmenin görev aldığını kaydetti. Baker, geçen yıl bu kurslara katılan 203 gencin, elektrik elektronik mühendisliğinden, bilgisayar mühendisliğine, tıp fakültesinden hukuk fakültesine kadar çok farklı bölümleri kazandığını belirtti.

HEM EĞİTİM, HEM ÜRETİM, HEM İSTİHDAM, HEM REHBERLİK...

7'den 70'e herkese kapılarını açan, eğitimden sanata, sosyal, sportif ve kültürel çalışmalardan, üretime, insanların ihtiyaç duyduğu hemen her alanda faaliyet yürüten Halk Eğitimi Merkezinin toplumun önemli bir gelişim ve aktivite merkezi olduğunu belirten Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ise Baker ve kurum idarecilerini özverili çalışmaları dolayısıyla tebrik etti. Gerçekleştirdiği kurs faaliyetleri ile bireylerin kişisel gelişimlerine, farklı alanlarda kendilerini geliştirmelerine ve üretim süreçlerinin içerisinde yer almalarına katkı sağlayan HEM'in, kişisel gelişim sürecinde önemli bir rehberlik görevi de yürüttüğünü belirten Yener, "Kurslara gösterilen ilgi ve yoğun katılım, bizleri mutlu ediyor. 100 farklı kurs faaliyetinin gerçekleştirildiği merkezimizde üniversiteye hazırlanan gençlerimize yönelik düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımız da büyük önem arz ediyor. İnşallah bu yıl da kurslarımıza katılan gençlerimizin arzu ettikleri bölümleri kazanmalarına katkı sağlayacağız. Her alanda toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir anlayışla hizmet veren tüm öğretmenlerimize, usta öğreticilerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

26-09-202326-09-202326-09-2023

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.