SİVAS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HEDEF Projesi değerlendirme, planlama ve koordinasyon toplantısında konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan; "Arzu ettiğimiz hedeflere el ele, gönül gönüle vererek hep birlikte ulaşacağız." dedi.

HEDEF Projesi değerlendirme, planlama ve koordinasyon toplantısında konuşan Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan;

Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen "HEDEF Projesi" kapsamında yürütülecek çalışmalar değerlendirme, planlama ve koordinasyon toplantısında ele alındı. Müdürlüğümüz A Blok Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, şube müdürlerimiz ve ilçe milli eğitim şube müdürleri katıldı.

Şube Müdürümüz Mesut Kaş, toplantıda; "Her Sene Daha İleriye" mottosuyla hayata geçirilen "HEDEF Projesinin detayları, uygulama usul ve alanları hakkında kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi. Sununun ardından değerlendirmede bulunan Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Sivas'ın eğitimdeki başarısını her sene daha yukarıya taşımak ve öğrencilerin çok yönlü gelişimlerine katkı sağlamak için birçok bileşenle geliştirilen HEDEF Projesinin önemine vurgu yaptı.

Projenin başarıya ulaşabilmesi için sahadaki aktörlerin ilgi ve yakın takibinin çok önemli olduğunu belirten Aslan; "Bildiğiniz gibi Sivas'ta tüm kurumlarımızın başarı analizini ders ders yaptık ve deyim yerinde ise Sivas'ın eğitimde kapsamlı bir MR'ını çektik. Hangi durumdayız, olumlu ve olumsuz yönlerimiz neler, bunları masaya yatırarak en ince ayrıntısına kadar hangi çalışmalarla başarıyı artırabileceğimizi düşünerek HEDEF Projesini hazırladık. Hedefimiz, Sivas'ın eğitimdeki başarısını her sene daha yukarıya taşımak ve bunun yanı sıra sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle öğrencilerimizi destekleyerek çok yönlü gelişimlerine katkı sağlamaktır. Bu süreci hep birlikte yürüteceğiz. Eğer sizler, bu çalışmalara katkı sağlamaz, öğretmenlerimiz gereken hassasiyeti göstermez ise arzu ettiğimiz başarıları yakalamamız mümkün değil. Sivas'ta eğitim camiasının gerçekten güzel bir birlikteliği var. İnşallah el ele, gönül gönüle vererek arzuladığımız hedeflere ulaşacağız." ifadelerini kullandı.

Toplantının son bölümünde HEDEF Projesi kapsamında yürütülecek çalışmalar üzerine görüş alış verişinde bulunuldu. Şube Müdürümüz Mesut Kaş, ilçe milli eğitim şube müdürlerinin proje ve sürece ilişkin sorularını cevapladı.

21-10-202221-10-202221-10-202221-10-202221-10-202221-10-2022

Kadı Burhanettin Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı No 17 SİVAS / Merkez - Tel 0346 280 58 00 0346 280 59 00 / Belgegeçer 0346 280 59 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.